Четвер, 24 вересня

Вчені підвищили надії на можливість лікувати генетичні хвороби, винайшовши новий потужний молекулярний інструмент, здатний виправити переважну більшість шкідливих мутацій. Нову процедуру назвали «першочерговим редагуванням».

Як пише The Guardian, вона дозволяє виправити 89 % з 75 тис. відомих шкідливих мутацій, які впливають на геном людини та спричиняють різні небезпечні порушення, такі як кістозний фібріоз, серповидноклітинна анемія, а також хворобу Тея-Сакса, яка нищить нервові тканини. Новий прорив відкриває двері до нової ери генетичного редагування.

Однак вчені застерігають, що потрібно провести ще багато досліджень, перш ніж можна буде безпечно застосувати метод для лікування людей. Окрім заходів безпеки, перешкодою лишається також питання про доставку молекулярного інструменту редагування до клітин, які потрібно виправити для лікування порушень.

«Цей перший звіт про первинне редагування – це, скоріше, початок, ніж кінець довготривалих сподівань на те, що наука буде здатна змінювати будь-яке ДНК в будь-якій живій клітині чи організмі разом із потенційним застосуванням для лікування людей з генетичними хворобами», – сказав вчений Девід Лю з Массачусетського університету.

Залишити коментар