Вівторок, 29 вересня

Поверхню Марса вивчають два космічні апарати – InSight та Curiosity. Останній кілька днів тому зробив селфі та передав знімок на Землю.

Цей знімок марсохід Curiosity зробив 12 жовтня. Фото апарат NASA зробив за допомогою камери на маніпуляторі.

Космічний апарат Curiosity надіслав нове селфі з Марсу (фото)

Марсохід вже вісім років досліджує Червону планету. Його відправили із Землі 26 листопада 2011 року на ракеті Atlas V 541. На поверхні Марсу він осів у серпня 2012 року. Ровер проїхав вже понад 21 км і надіслав на Землю 610 тис. знімків.

У вересні 2018 року у марсохода виникли технічні проблеми, тож його місія була під загрозою. Та вже в листопаді він відновив свою роботу.

Одне із завдань Curiosity – дослідження клімату та геології Марса. Зокрема, він збирає дані, щоб вчені зрозуміли, чи коли-небудь будуть сприятливі умови навколишнього середовища для існування життя.

Саме цей марсохід передав деякі аналізи проб ґрунту, які підтвердили припущення про те, що на Марсі могла існувати вода. Таким чином вчені можуть краще зрозуміти умови на Червоній планеті та в теорії підготуватися до експансії Марса.

3 комментария

  1. Да макияж знатньій Кюриосити не узнать . Зачем менять цветопередачу, покажите как вьілядит он на самом деле , и тогда можно увидеть настоящий цвет Марса. Послать черт его знает куда и брехать, да не посьілайте совсем если страшно.

    • На думку не спадало, що за вісім років там, де немає вітру, міг трохи пилом припасти? Що це — реальні кольори?

Залишити коментар