Середа, 25 листопада

Уряд України спростив реєстрацію фактів народження та смерті громадян України на тимчасово окупованих територіях. Україна визнаватиме довідки про народження і смерть, видані на непідконтрольних уряду територій Донбасу після певної перевірки.

Так, уряд запровадив механізм підтвердження автентичності медичних довідок, виданих на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей відповідними закладами охорони здоров’я та судово-медичними установами.

Це зробили задля розвитку так званих «Намібійських винятків», сформульованих Міжнародним судом ООН та поширених у практиці Європейського суду з прав людини.

«Ключовий принцип “Намібійських винятків” полягає в тому, що для захисту невід’ємних прав людини врахування окремих документів, виданих окупаційною владою, є допустимим. При цьому той факт, що відповідні документи беруться до уваги, абсолютно не означає визнання окупаційної влади. Для нас важливо наповнювати реальним змістом положення Конституції України, за якими людина визнається найвищою соціальною цінністю, а держава відповідає перед людиною за свою діяльність», – пояснив міністр юстиції України Денис Малюська.

Питання щодо підтвердження фактів народження та смерті на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, буде розглядати спеціально створена комісія.

В уряді запевняють, що комісія матиме необхідні інструменти, щоб за кожним зверненням з’ясувати справжні обставини справи та видати відповідний висновок, який слугуватиме підставою для реєстрації народження або смерті відповідним державним органом.

Залишити коментар