Середа, 30 вересня

Верховний суд офіційно звернувся до президента України Володимира Зеленського із проханням ветувати його законопроєкт № 1008 «про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування». Таке рішення ухвалив пленум суду 25 жовтня, повідомляє пресслужба.

За повідомленням, голова Верховного суду Валентина Данішевська нагадала, що в день голосування Верховної Ради за цей документ суд подавав свої зауваження щодо нього.

«Ми не почули від міжнародних організацій іншої думки, крім тієї, що поспішне прийняття змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та окремих законів України щодо діяльності органів суддівського врядування, необговорення цих змін фактично ставить під сумнів надійність України як партнера ключових європейських інституцій», − цитує пресслужба Данішевську.

Голова ВС застерегла від «зазіхань на незалежність судової системи», якими зокрема загрожує і набуття чинності новим законопроєктом.​

«Валентина Данішевська додала, що, відповідно до європейських стандартів, незалежність суду – не привілей для суддів, а гарантія неупередженого суду для людей, гарантія для тих, хто шукає правду та справедливість у судах. Тобто боротьба суддів за незалежність – це не боротьба за самих себе. Це боротьба за те, щоб судова система могла захистити права та свободи людей, забезпечити однакове застосування закону для кожної особи та отримання своєчасного і справедливого рішення», – йдеться в повідомленні.

Залишити коментар