Вівторок, 29 вересня

Безпілотний мініатюрний космічний шатл X-37B помітили після приземлення в космічному центрі NASA імені Кеннеді. 27 жовтня 2019 року цей літак завершив свою рекордну 780-денну місію.

Місія X-37B Orbital Test Vehicle 5 (OTV-5) завершилася автономним приземленням у Космічному центрі NASA на мисі Канаверал, штат Флорида, о 3:51 ранку за східним поясним часом. Про це повідомили представники ВПС. Місія була запущена на ракеті SpaceX Falcon 9 7 вересня 2017 року.

Успішно приземлившись, OTV-5 побив попередній рекорд місії X-37B, який дорівнював 718 дням, встановлений місією OTV-4 в травні 2017 року. OTV-5 – це друга місія X-37B, яка приземлилася на базі NASA Landing Facility, раніше апарати сідали на базі ВПС Ванденберг у Каліфорнії.

«Безпечне повернення цього космічного корабля після того, як він побив власний рекорд витривалості, є результатом інноваційного партнерства між урядом і промисловістю. Небо більше не є межею для ВПС», – заявив начальник штабу ВПС генерал Девід Л. Голдфейн.

Військово-повітряні сили США мають принаймні два багаторазових космічних кораблі X-37B у своєму флоті, і обидва зробили кілька польотів. Космічні літаки на сонячній енергії були побудовані Boeing і оснащені мініатюрним відсіком корисного навантаження для розміщення невеликих супутників. Спочатку вони були розраховані на те, щоб провести на орбіті до 240 днів.

«X-37B продовжує демонструвати важливість космічного літака багаторазового використання. Кожна наступна місія розвиває космічні можливості нашої країни», – заявила секретарка ВПС Барбара Барретт.

Представники ВПС заявили, що точний характер місій X-37B засекречений, хоча вони і натякають на типи експериментів OTV-5, що проводяться на орбіті. Одним із корисних навантажень були матеріали для «випробування експериментальної електроніки і технологій теплових труб в умовах тривалого космічного польоту».

У своїй заяві представники ВПС підтвердили, що місія OTV-5 провела кілька експериментів і вивела менші супутники на орбіту.

Орбітальний літак X-37 був створений у 1999 році. Очікувалося, що він буде використовуватися для ремонту супутників у космосі, проте потім програму передали американським ВПС і засекретили.

Залишити коментар