Середа, 2 грудня

Президент України Володимир Зеленський провів два дні в Золотому на Луганщині, поспілкувався з місцевими та добровольцями, а за підсумками поїздки опублікував відеозвіт. Назва ролику – «За крок до миру». Про який мир йдеться, до чого тут лохи, зброя та президентський вік – у реакціях.

Сам Володимир Зеленський, публікуючи відео, наголосив, що «там, де люди мешкають просто на лінії фронту, не тема для мітингів», а об’єднує всіх сподівання на мир. Президент пообіцяв зробити все, аби «не зрадити і не залишити наших людей на Донбасі».

Лідер партії «Голос», нардеп Святослав Вакарчук нагадав, що саме добровольці допомогли у 2014 році врятувати Україну. Політик засудив зневажливе спілкування Зеленського з одним із добровольців, коли президент дозволив собі перейти у розмові на «ти» та послуговуватися сленгом, далеким від того, який мають використовувати високопосадовці.

Колишній лідер «Правого сектору» Дмитро Ярош закликав президента не підігравати Путіну та не «наїжджати» на добровольців. Тим паче – говорити щось про зброю. «Не маєте морального права, бо буде погано всім», – наголосив Ярош. 

Політолог Віктор Таран переконаний, що відео про візит Зеленського у Золоте – яскравий приклад метапропаганди, в рамках якої нас готують до «миру (закреслено) капітуляції».

Колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян наголосив, що війна не «закінчується завжди дипломатією», як запевняє у ролику Володимир Зеленський. Війна, за словами ексурядовця, закінчується підписанням капітуляції у вагоні, пострілом у бункері, мюнхенськими чи московськими змовами. Війна закінчується, коли перестаєш битися і збройні сили піднімають білий прапор. 

Політолог Юрій Романенко натомість запевнив, що жодного хамства не було. Це, за його словами, «була нормальна розмова». Однак експерт виокремлює дві помилки. По-перше, СБУ не дала наводки, з ким президент спілкується. По-друге, відеоролик треба було повністю публікувати одразу, коли в мережі злили фрагмент, де Зеленський запевняє, що «не лох».

Журналіст Данило Мокрик здивувався, що від моменту його останньої роботи «в степах Луганщини» змінилися правила поведінки на передовій.

Політолог Олексій Мінаков запевнив, що без Авакова всього цього неможливо було б реалізувати, оскільки саме нинішньому (досі) міністру МВС підконтрольний заступник голови Нацполіції Вадим Троян, котрий і відвів президента до добровольців. І саме Авакову підконтрольні добровольці, з якими спілкувався Зеленський. 

Журналіст і перекладач Олександр Михельсон назвав опублікований ролик нецільовим використанням бюджетних коштів.

Політолог Микола Мельник запевнив, що поїздка в Золоте планувалася командою Зеленського як тріумф миролюбної риторики та президента  з «чєловєчєскім ліцом». Метою спеціаліст називає підняття рейтингу та демонстрацію деструкції від тих, хто не хоче розведення військ.

Екснардеп Ігор Луценко назвав стрічку про поїздку Зеленського в Золоте «гіркою правдою і обурливою брехнею в одному сюжеті».

Ветеран війни та блогер Роман Кулик назвав метою відео та поїздки «показати, як цар вислуховує місцевих і попускає ветеранів, які не хочуть миру та не почули його по-пацанськи».

Політолог Петро Олещук відзначив, що найголовніше – це те, що президент, схоже, і справді хоче сам у всьому розібратися і комусь щось довести. Наприклад, він вважає, що всі проблеми можна вирішити переконанням, звертаючись до людей «їхньою мовою».

І наостанок.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар