Четвер, 3 грудня

Колиска всього сучасного людства розташовувалася на території Ботсвани – країни в Південній Африці. Такого висновку дійшла група науковців на чолі з Ванессою Хейс з Інституту медичних досліджень Гарвана та Університету Сіднея.

«Якийсь час було зрозуміло, що анатомічно сучасні люди з’явилися в Африці приблизно 200 тис. років тому. Проте давно дискутували щодо точного місця виникнення та подальшого розповсюдження наших ранніх предків, – сказала Ванесса Гейс. – Ми змогли точно визначити місце, яке ми вважаємо, що це наша батьківщина людини».

Це територія на південь від басейну річки Великого Замбезі, що включає північну Ботсвану та частини Намібії та Зімбабве. Раніше тут був великий регіон із заболоченими рівнинами та озерами, а зараз – пустеля Калахарі.

У дослідженні, опублікованому у журналі Nature, йдеться, що Homo sapiens з’явилися тут близько 200 тис. років тому і мігрували через 70 тис. років під впливом зміни клімату. Вчені вважають, що ті люди мігрували двома напрямками: перша хвиля мігрантів вирушила на північний схід, друга – на південний захід. Частина людей залишилися на місці та проживають там донині.

Науковці застосували методи генетичної генеалогії, які дозволяють простежити закономірності міграції. Вони проаналізували 200 мітохондріальних геномів, генетичних маркерів материнського походження, взятих у населення, яке сьогодні живе в Намібії та Південно-Африканській Республіці. Порівнюючи геноми, фахівці змогли виділити загального попередника, представники якого присутні й сьогодні. Згідно з ним, всі люди, які проживають в Африці та за її межами, є його спадкоємцями.

2 комментария

  1. Игорь, Черновцы on

    Странные ученые и странные исследования…. А как насчет библейского повествования о происхождении человека и человечества? Кажется оно более правдоподобно, особенно если говорить о возрасте человечества. Адам был создан всего около 6 тыс лет назад и жил изначально в местности, откуда вытекали современные реки Тигр и Евфрат / сейчас это восток Турции / А вот потомки Ноя после Потопа уже начали населять землю от Арарата , а затем из земли Сеннаар, /древний Шумер, Аккад и Вавилон/, расположенной между реками Тигр и Евфрат /сейчас территория современного Ирака /.
    Почему бы этим «ученым» не поискать следы происхождения человества именно там?!

Залишити коментар