Неділя, 29 листопада

За даними Державної служби статистики України, експорт аграрно-продовольчої продукції у січні-вересні 2019 року склав 15,8 млрд доларів. Як відзначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Микола Пугачов, це на 2,8 млрд доларів, тобто на 21,5 %, перевищило відповідний показник за дев’ять місяців минулого року.

За його словами, визначальними позиціями в товарній структурі вітчизняного агропродовольчого експорту є зернові й олійні культури, олія, залишки і відходи, а також м’ясо. Їхня сукупна частка становить близько 85 % в аграрному експорті.

Основними ринками збуту залишаються три регіони: країни Азії, Європейського Союзу й Африки. Загалом на них припадає понад 90 % вартості українського експорту сільгосппродукції, зауважив Микола Пугачов.

Позицію основного імпортера вітчизняної агропродукції традиційно утримують азійські країни, які за січень-вересень 2019 року закупили українського продовольства на 6529 млн доларів, зазначив експерт. Частка Азії за цей період склала 41,4 % від загального експорту аграрної продукції.

Третина вітчизняного експорту сільгосппродукції – 33,9 % – припадає на країни Європейського Союзу. За дев’ять місяців 2019 року вони закупили українського продовольства на 5344 млн доларів.

Обсяги експорту в країни Африки склали 2400 млн доларів – 15,2 % від загального експорту аграрної продукції.

Зростання вартісних обсягів експорту української агропродовольчої продукції в січні-вересні 2019 року щодо минулого року спостерігається по всіх напрямках. Найбільше – на 1,2 млрд доларів – обсяги поставок збільшилися в країни ЄС. Експорт в країни Азії зріс на 0,8 млрд доларів, до африканських країн – на 0,7 млрд доларів.

А ось експорт вітчизняної сільгосппродукції в країни СНД скоротився. Країни цього регіону за дев’ять місяців цього року імпортували українського продовольства на 1045 млн доларів, що склало 6,6 % від загального експорту аграрної продукції.

За результатами січня-вересня 2019 року рейтинг країн-імпортерів вітчизняної агропродукції очолив Китай, який торік за дев’ять місяців посідав третє місце. З початку нинішнього року ця країна закупила українського продовольства на 1364 млн доларів, майже на 85 % перевищивши відповідний показник минулого року в 740 млн доларів.

Друге місце утримує Єгипет, який імпортував з України сільгосппродукції на 1188 млн доларів. Значну виручку українські експортери отримали також із Нідерландів (1125 млн доларів), Індії (1114 млн доларів), Туреччини (1051 млн доларів), Іспанії (810 млн доларів), Німеччини (612 млн доларів), Польщі (583 млн доларів), Італії (500 млн доларів) і Білорусі (432 млн доларів).

Як відзначили фахівці Інституту аграрної економіки, ці 10 країн-імпортерів вітчизняної агропродукції в січні-вересні 2019 року забезпечили понад 55 % доходів від експорту продукції агропромислового комплексу. 

Залишити коментар