Неділя, 6 грудня

Міжнародна федерація журналістів закликала до боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів в Україні та відзначила, що жодне вбивство журналіста в Україні не розслідуване в повному обсязі.

«Міжнародна федерація журналістів звертає увагу на неприпустимий стан із нападами на працівників медіа та безкарність у таких країнах, як Перу, Філіппіни, Палестина, Сомалі та Україна. Найбільша журналістська організація світу дала старт кампанії “Кінець безкарності за злочини проти журналістів”. Мета цього проєкту – привернути увагу до проблем фізичної безпеки журналістів у всьому світі та у країнах, де високий рівень безкарності», – ідеться в тексті заяви.

МФЖ нагадує, що з 1995 року на території України загинули 16 журналістів, зокрема сім іноземних (один італійський та шість російських), серед яких Вадим Комаров, Павло Шеремет, Олесь Бузина, Сергій Ніколаєв, Андрій Стенін, Анатолій Клян, Антон Волошин, Ігор Корнелюк, Андреа Рокеллі, Андрій Миронов, В’ячеслав Веремій, Володимир Карачевцев, Ігор Олександров, Георгій Гонгадзе, Ігор Грушецький та Володимир Іванов.

Згідно із даними, опублікованими управлінням Верховного комісара ООН з прав людини, з 2014 року внаслідок збройного конфлікту на Донбасі загинули щонайменше 13 тис. людей, близько 15 тис. поранено, а майже 150 людей зникли, разом із працівниками ЗМІ. Щонайменше шість журналістів та двоє співробітників технічного медіаперсоналу загинули.

Міжнародна федерація журналістів нагадала також про останнє резонансне вбивство – загибель журналіста Вадима Комарова в Черкасах. Він помер 20 червня 2019 року внаслідок побиття, що сталося 4 травня 2019 року.

«Журналіста побили невідомі чоловіки після того, як він опублікував у фейсбуці, що працює над нібито корупцією у спортивних школах. Він був відомий своїми розслідуваннями та жорсткою критикою місцевих органів влади», – нагадує МФЖ. Вбивць та замовників вбивства не знайдено і не покарано, відзначають колеги загиблого.

1 комментарий

  1. https://rubryka.com/article/anons-rik-bez-kati/

    “4 листопада виповнюється рівно рік, як Катерина Гандзюк померла в лікарні після трьох місяців страждань і численних операцій, які їй довелося пережити внаслідок цинічного нападу на неї. За цей час друзі Каті та люди, яким небайдуже, провели десятки акцій з вимогою ефективного розслідування її вбивства та покарання замовників. Ініціатива “Хто замовив Катю Гандзюк?” стала своєрідним майданчиком для захисту активістів від нападів та переслідувань. Ми виходимо знову”. Про це йдеться на Facebook-сторінці громадської ініціативи, яка стежить за розслідуванням.

Залишити коментар