Субота, 5 грудня

Зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9 %, а молоді вчителі зі стажем до 10 років, зарплата яких нині найменша, наприкінці року отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – майже 21 тис. грн, повідомляє Міністерство освіти і науки України.

5 листопада в Кабміні презентували бюджет-2020 до другого читання у Верховній Раді.

Загалом передбачається, що таку додаткову виплату отримають 73,9 тис. освітян.

«Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кому. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно», – відзначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

За даними уряду, на сьогодні молодий учитель у середньому отримує майже на 3 тис. грн на місяць менше за досвідчених педагогів: молодий вчитель заробляє приблизно 5410 грн у місяць, а досвідчений вчитель зі стажем 30 років – 8182 грн.

Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад відзначила, що цього року також в освітній субвенції вперше враховано актуальний, а не минулорічний контингент дітей.

«Що це означає дуже простими словами: ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні чотири роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях», – цитує МОН слова Новосад.

Залишити коментар