Неділя, 1 листопада

Астрономи заявили про те, що гравітаційний вплив Юпітера зіграв важливу роль у появі життя на Землі. Газові гіганти, займаючи певні місця в системі, стабілізують орбіти інших планет і сприяють появі необхідних для життя умов.

Дослідники вважають, що вплив Юпітера та Сатурна призвів до подовження еліптичної орбіти Землі, а також вплинув на нахил її осі, створюючи льодовикові та міжльодовикові цикли. Тобто, незважаючи на настання льодовикових періодів, життя на Землі змогло з’явитися і продовжити існувати.

Протягом дослідження вчені створили кілька комп’ютерних моделей, в ході яких розглянули вплив Юпітера на інші планети у випадках, якщо б він знаходився на іншому місці в Сонячній системі. У більшості подібних симуляцій система розпадалася протягом 10 млн років. У решті чверті симуляцій положення Юпітера дозволяло стабілізувати орбіту Землі та зробити її придатною для життя.

За словами дослідників, це суперечить гіпотезі рідкісної Землі, яка передбачає, що умови нашої планети унікальні у Всесвіті. Вчені вважають, що у випадках, коли планети земного типу перебувають під таким самим впливом газових гігантів у своїх системах, вони можуть бути потенційно населеними.

Залишити коментар