Неділя, 29 листопада

Російський «Газпром» назвав дві умови, необхідні для продовження транзиту російського газу до Європи через газотранспортну систему України після 2019 року. Серед них – відновлення прямих закупок російського газу. Про це повідомив голова «Газпрому» Олексій Міллер під час зустрічі з уповноваженим німецького уряду з питань транзиту газу через Україну Георга Графа Вальдерзеє, передає пресслужба російського газового монополіста.

Окрім цього, у «Газпромі» вчергове наголосили, що Україна має відмовитися від своїх перемог та пробачити Росії та «Газпрому» борги за рішеннями міжнародних арбітражів та штрафи Антимонопольного комітету України. У «Нафтогазі» підрахували, що загальна сума боргів, які «Газпром» хоче, щоб йому пробачили, сягає 22 млрд доларів.

«Друге питання – готовність України до прямих закупок російського газу з 2020 року та визначення обсягів таких закупок. Рішення української сторони напряму впливає на пропускну здатність російської ГТС, яку має підтримувати “Газпром” на кордоні з Україною», – повідомляють у пресслужбі «Газпрому».

Раніше у «Нафтогазі» повідомляли, що російський «Газпром» надіслав офіційну відмову постачати газ до України напряму. Це порушує контракт, що діє між Україною та Росією, через що «Нафтогаз» вимагає у «Газпрому» компенсацію в новому позові до Стокгольмського арбітражу.

Залишити коментар