Середа, 2 грудня

«Нафтогаз» очікує примусово стягнути заборгованість російського «Газпрому» за рішеннями Стокгольмського арбітражу в Нідерландах у першій половині 2020 року. Загальна вартість активів «Газпрому», яку українська компанія може відсудити, складе близько 3 млрд доларів. Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у коментарі до свого допису у фейсбуці.

За словами Вітренка, 4 грудня в суді Амстердама відбудуться слухання щодо примусового стягнення нідерландських активів «Газпрому» для виконання рішення Стокгольмського арбітражу. Рішення суд має ухвалити у першому кварталі 2020 року.

«Вартість заарештованих активів у Нідерландах за наявними даними перевищує 3 млрд доларів. У разі позитивного рішення суду процес стягнення за нашими оцінками триватиме з другого кварталу і до кінця наступного року», – повідомив Вітренко.

Він зазначив, що, окрім Нідерландів, «Нафтогаз» судиться із «Газпромом» і в інших країнах, однак у Нідерландах процес триває найшвидше.

Зазначимо, що Росія усіляко затягує судові справи за кордоном щодо стягнення з неї боргів. Ба більше, скасування рішень арбітражів російська сторона називає умовою продовження транзиту газу через Україну після закінчення чинного контракту 31 грудня 2019 року.

Залишити коментар