Неділя, 29 листопада

Британський науковий журнал BioScience опублікував звернення вчених і екологів до світової громадськості, яке підписали понад 11 тис. фахівців.

Автори звернення заявляють, що Земля перебуває в «надзвичайній кліматичній ситуації» та що «кліматична криза настала і погіршується набагато швидше, ніж очікувала більшість».

Вчені попереджають: якщо найближчим часом не вжити заходів для скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу, то на людство чекають «невимовні страждання».

Окремо підкреслюється, що висновки фахівців засновані на даних, отриманих в ході 40-річних спостережень за кліматом, рівнем споживання енергії, зростанням народонаселення, темпами зникнення лісів і видів тварин, масою полярних льодів і пасажирських авіаперевезень, які є одним із факторів глобального потепління.

Як негайні заходи щодо поліпшення ситуації вчені пропонують заміну викопного палива на відновлювані джерела енергії, запровадження високих «вуглецевих податків», відмову від споживання тваринної їжі та вирубки лісів, а також перегляд економічної політики провідних країн світу в бік відмови від прагнення до зростання ВВП.

Залишити коментар