Понеділок, 23 листопада

Президент України Володимир Зеленський заявив, що питання про дозвіл на продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям та компаніям, які засновані іноземцями, винесуть на всеукраїнський референдум.

«Тому прийнято таке рішення: між першим та другим читанням у чинний проєкт закону будуть внесені правки, згідно з якими право продавати та купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані українськими громадянами. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські земельні ділянки тільки в разі, якщо на це буде дано згоду народу України на всеукраїнському референдумі. Відповідний пункт буде міститися в законі», – повідомив Зеленський.

Президент додав, що найближчим часом Верховна Рада завершить роботу над запровадженням механізму загальноукраїнського референдуму, а українці отримають право вирішувати важливі питання через участь у таких голосуваннях.

Зеленський вважає, що питаннями ринку сільськогосподарських земель часто маніпулюють деякі політики, яким «не вигідно надавати українцям право володіти землею».

Залишити коментар