Вівторок, 24 листопада

Колишній український політв’язень, кримський активіст Олександр Кольченко кілька разів відмовлявся від російського паспорта.

«Мені пропонували його під час досудового слідства. Я, звичайно, відмовився. Потім ще в таборі. Викликали в спецчастину, куди приходить жінка, яка займається документальною кореспонденцією. Зазвичай туди викликають в обідній час, а мене викликали вранці.

Я подумав: що ж такого термінового? Приходжу туди – там кілька співробітників. Один знімає на камеру. Інший каже: “Вітаємо, ось ваш російський паспорт”. Я відповів: “Спасибі, звичайно, але у мене один вже є”.

Вони кажуть: “Буде два”. Я відповів, що мені й одного досить. І написав пояснення, чому я відмовляюся від паспорта, вони зафіксували це», – сказав Кольченко.

Він повідомив, що у відмові від російського паспорта написав, що є громадянином України і тому російський паспорт йому не потрібен.

Кольченко вважає дивним і смішним те, що його при цьому вважали громадянином Росії.

«Це дуже дивно і смішно. На стадії досудового слідства до нас не пускали адвокатів і консулів, потім, коли був уже суд, до нас все-таки кілька разів пускали консулів, а коли ми приїхали в табір – знову перестали пускати.

Я пам’ятаю, одного разу до мене прийшов консул. Це була кімната зі склом і ґратами. Він попросив книгу скарг, влаштував скандал, тому що, скільки він їздить по різних СІЗО, навіть у Чечні такого не було. Завжди можна було спілкуватися особисто», – розповів Кольченко.

Залишити коментар