Середа, 25 листопада

Дружина ексгенпрокурора Ірина Луценко відтепер більше не народна депутатка: через проблеми зі здоров’ям вона склала мандат. Її місце, відповідно до списків партії, мала б зайняти Наталя Бойко, однак потенційна нардепка стала радницею прем’єра. Та «заміна» все ж відбулася: на «поле» виходить історик Володимир В’ятрович.

Про складнощі зі станом здоров’я тепер вже екснардепка Ірина Луценко повідомила ще 4 листопада. У своєму зверненні політикиня наголосила, що завжди розглядала мандат як велику відповідальність і можливість долучитися до розбудови країни. Своєю ж головною місією Луценко вважала захист дітей і українських родин, боротьбу з домашнім насильством та захист прав людини.

Сам ексочільник Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович наголосив: йде в політику, аби будувати український світ і зупиняти «русскій мір». Історик обіцяє не йти на жодні компроміси щодо національних інтересів.

Депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко пояснила: Наталя Бойко вирішила не брати мандат, натомість нині зосереджена на роботі над захистом енергоринку України – у сфері, котра потребує молодих, розумних та сильних. Колишня заступниця голови Верховної Ради привітала В’ятровича та запевнила: відтепер фракція Порошенка стане ще сильнішою та помітнішою в парламенті.

А ось на сторінці самої політичної сили вирішили обмежитися доволі коротким привітанням, наголосивши: такі патріотичні бійці, як Володимир В’ятрович, дуже потрібні Верховній Раді.

Ветеран російсько-української війни та блогер Роман Кулик переконаний, що багато виборців голосували на парламентських виборах за «Європейську Солідарність» саме через прізвище В’ятровича у списку. А ось непотрапляння історика до ВР Кулик сприймав як одну з «найбільш ідіотських та несправедливих ситуацій кампанії». На думку ветерана, В’ятрович стане «ще одним голосом проукраїнської і так званої “войовничої” частини суспільства».

Політтехнолог та екснардеп Віктор Уколов натомість гарантує істерику в Москві через те, що колишній керівник Інституту національної пам’яті України все ж таки став народним депутатом.

Привітала новоспеченого нардепа й відома телеведуча Яніна Соколова.

Політик Олександр Аронець охрестив ситуацію «Санта-Барбарою», адже фактично кадри Петра Порошенка підсилюють команду Володимира Зеленського: Бойко стає радницею Гончарука.

Політолог Віктор Таран приєднався до привітань, зазначивши, що В’ятрович точно заслуговує на депутатський мандат своєю багаторічною відданою працею на ниві національної пам’яті.

Екснардеп попереднього скликання Ігор Артюшенко зазначив, що саме В’ятровичу вдалося позбавити країну тоталітарної символіки, відкрити архіви КДБ, визнати борцями за незалежність учасників ОУН-УПА, заново запустити процес реабілітації жертв репресій та популяризувати українську історію.

Історик Ігор Ходак теж привітав новоспеченого депутата, зазначивши, що такі новини зіпсували настрій багатьох «слуг».

Збирав реакції та дочекався В’ятровича у парламенті Степан Коза

4 комментария

Залишити коментар