Понеділок, 30 листопада

У це складно повірити, але «слуги народу» дістались навіть… платформи Netflix. Здавалося б, як пов’язані новоспечені депутати з однією з найпопулярніших медійних платформ світу? А все просто, Олександр Ткаченко, той, що ексгендиректор «1+1», озвучив намір… ввести оподаткування для Netflix. Бо як же так – гроші заробляють, а Україні не платять?

Інформація про ініціативу Олександра Ткаченка з’явилася на сайті «Лівого берега». Як повідомляє видання, Комітет з гуманітарної та інформаційної політики, котрий працює над законопроєктом «Про медіа», може ввести оподаткування стримінгових платформ і соцмереж. Ткаченко ж у коментарі «ЛБ» обурюється, мовляв, як же так: Netflix та інші платформи працюють в Україні, мають користувачів, заробляють, а бюджет нашої країни не поповнюють.

Екснардеп Борислав Береза не без сарказму запропонував «слугам» після цього змусити AliEхpress та Amazon купляти ліцензію на право надсилати товари до України. Далі – обкласти податками YouTube. Варіантів продовження багато: можна й до Pornhub так дійти. Ггг. Насправді ж Береза поставив дуже слушне запитання: на Netflix демонструють серіал «Слуга народу», автори якого на цьому заробляють. То скільки грошей із цього заробітку було сплачено як податки?

Ще більш різко відреагував на ініціативу Ткаченка блогер Антон Ходза, присвятивши цьому одразу декілька дописів. У першому, щоправда, пан Ткаченко лише отримує підказку з вектором подальшого руху в разі продовження спроб реалізувати подібні ідеї.

Слідом за цим блогер, як і Борислав Береза, закликав «слугу народу» не зупинятися на оподаткуванні Netflix, а подивитися ширше, оподаткувати взагалі все, де люди платять якісь гроші. Наприкінці Ходза іронічно пропонує номінувати Ткаченка і Ко на Нобелівську премію з економіки. 

І наостанок від Ходзи – образ ідеального ворога народу очима «слуг»: ФОП третьої групи без касового апарата, який дивиться Netflix. Ох. Добре, що весна не скоро, можна ще глянути пару серіалів. Чи коли там вони саджати обіцяли?

Петро Терентьєв, власник видання «Букви», вважає, що в разі реалізації ідеї Ткаченка Netflix може просто піти з ринку. Що ж залишиться нам? Дивитися кіно на «піратських» сайтах, котрі здебільшого належать Росії. От вам і вся діджиталізація.

І наостанок, підсумок від того ж Борислава Берези та урок для Ткаченка та інших. Чи все ж таки не урок?

Збирав реакції та обирав наступний серіал на Netflix Степан Коза

Залишити коментар