Субота, 31 жовтня

Об’єднана слідча група, яка займається розслідуванням збиття малазійського Boeing рейсу MH17 над Донбасом, оприлюднила новий запис, зроблений на початку липня 2014 року. Співрозмовниками були бойовик, який називав себе «комендантом Макіївки», та вища за статусом неідентифікована особа.

Ця невстановлена особа заявила, що «сюди прибувають люди із повноваженнями від Шойгу» (міністр оборони Росії Сергій Шойгу) і викидають із підрозділів «місцевих польових командирів».

Також ця особа вказувала співрозмовнику, що «ти будеш підкорятися міністру оборони «ДНР» Стрєлкову (громадянин Росії Ігор Гіркін), а головнокомандувач, як президент чи прем’єр-міністр у всіх країнах, у нас Бородай (громадянин Росії Олександр Бородай). Тобто Стрєлков підпорядкований Бородаю безпосередньо».

Крім того, 14 листопада Об’єднана слідча група виступила з новим зверненням до свідків у кримінальному розслідуванні катастрофи рейсу MH17. Група збирає відомості про тих, хто віддавав накази у військовій та адміністративній ієрархічній структурі, внаслідок яких стало можливим збиття авіалайнера. Слідчі просять, зокрема, про ідентифікацію учасників оприлюдненої розмови та прагнуть з’ясувати, кому належали телефонні номери, з яких велася розмова.

Судовий процес у справі про збиття літака розпочнеться в Нідерландах 9 березня 2020 року.

Залишити коментар