Субота, 5 грудня

Офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби висловив протест у зв’язку з вироком, винесеним 12 листопада в Ростові-на-Дону шести учасникам організації «Хізб ут-Тахрір».

«Європейський Союз не визнає ні виконання російського законодавства в Криму і Севастополі, ні передачу кримчан до судів у Росії. ЄС очікує, що Росія скасує ці рішення і негайно звільнить усіх незаконно затриманих українців», – сказано в заяві.

Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 12 листопада засудив до ув’язнення в колонії шістьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір». Згідно з рішенням суду, Муслім Алієв засуджений до 19 років ув’язнення, Інвер Бекіров отримав 18 років, Емір-Усейн Куку – 12 років, Вадим Сірук – 12 років, Арсен Джеппаров – 7 років і Рефат Алімов – 8 років.

«Їх звинувачують у належності до організації, забороненої в Росії, але не в Україні. Надмірні покарання, від 7 до 19 років позбавлення волі, є останнім актом переслідування Російською Федерацією українців із Кримського півострова, зокрема кримських татар та правозахисників», -–зазначили в Брюсселі.

Раніше Міністерство закордонних справ України висловило протест російській стороні через засудження шести українських громадян.

Залишити коментар