Четвер, 26 листопада

Президент Росії Володимир Путін запропонував постачати російський газ до України напряму, за цінами на 20-25 % дешевше, ніж газ із Європи. У «Нафтогазі» повідомили, що «Газпром» і так має постачати Україні газ за такою низькою ціною, однак не робить цього. Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Газ із Росії і так має бути на 20-25 % дешевшим, ніж газ із Європи, оскільки “Газпром” при прямих поставках не платить за його транспортування в Європу. Причому, оскільки газ в Європу йде, зокрема, через Україну, то при прямих поставках в Україну “Газпром” менше подає газу для транзиту в Європу, відповідно, менше платить за транзит газу Україні. Відповідно, якщо “Газпром” менше платить, то Україна менше отримує», – повідомив Вітренко.

Він зазначив, що умовою російської сторони для відновлення прямого постачання газу до України є відмова «Нафтогазу» від свого виграшу у Стокгольмському арбітражі 3 млрд доларів, на що «Нафтогаз» піти не готовий.

«Також важливо зауважити, що контракт має сенс тільки тоді, коли інша сторона виконує свої контрактні зобов’язання. Предметом розгляду як попереднього Стокгольмського арбітражу, так і нового Стокгольмського арбітражу є якраз невиконання “Газпромом” своїх контрактних зобов’язань», – додав Вітренко.

На його переконання, знижка на імпорт російського газу не має сенсу, оскільки не зможе компенсувати відмову від стягнення 3 млрд доларів боргу «Газпрому» за рішенням арбітражів.

1 комментарий

  1. о почему мапа вместо карты , и геликоптеры с гвинтокрилами вместо вертолита?)что за англицизмы в новоукромове?мало польских \венгерских слов , смысл засорять южнорусское наречие всякой всячиной?) чтобы омерзительно было даже читать укроновыны?)

Залишити коментар