Четвер, 3 грудня

Російський газовий монополіст «Газпром» надіслав «Нафтогазу» офіційну пропозицію укласти контракт на транзит російського газу до Європи через газотранспортну систему України на 1 рік або продовжити чинні договори.

«Копії офіційної пропозиції направлено міністру енергетики та захисту довкілля України Олексію Оржелю та заступнику голови Єврокомісії (та представнику ЄС на тристоронніх переговорах про транзит газу – прим. ред.) Марошу Шефчовичу», – йдеться у повідомленні «Газпрому».

Також у «Газпромі» заявили, що очікують на відповідь української сторони щодо закупівлі російського газу у «Газпрому» напряму з 2020 року.

Зазначимо, що Україна на переговорах про транзит газу намагається укласти з Росією довгостроковий контракт на транзит газу терміном на 10 років з фіксованими обсягами транзиту, а також відповідальністю сторін за порушення угоди.

Крім цього, за наполяганням України та ЄС новий контракт мають укласти за європейськими правилами. Для цього в Україні ухвалили закон про анбандлінг «Нафтогазу», який передбачає створення незалежного від «Нафтогазу» оператора ГТС.

1 комментарий

  1. РФ ничего не должна Юкрейн…еврозона и штаты ей в помощь… акт доброй воли от РФ в качестве договора на 1 год Юкрейн должна принимать как Божий дар…Юкрейн, вроде, без всего обходится ,полностью незалежная от всего здравого :и без промышленности , и без половины населения, которое отправлено на заработки в зарубежье ,и без российского газа — обойдется…

Залишити коментар