Неділя, 29 листопада

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко хотів би, щоб Центральна виборча комісія обговорила та дала рекомендації, як провести законні вибори на території ОРДЛО. За словами голови МЗС, жодної «зради» не буде, а Україна не відступить від своїх умов.

«Чим довше ми будемо обговорювати в теорії, а не шукати шляхи, як порахувати людей, які там залишилися, або як забезпечити голосування переміщених осіб та інші питання, тим довше виборів не буде. Якщо з цього не починати, то, очевидно, що ця історія не відбудеться і вибори будуть відкладені», – сказав він».

«Я сам можу назвати масу проблем і причин, чому цього не зробити. Я хочу, щоб професіонали зібралися і сказали: ця ситуація не є звичайною і прописаною в процедурах, але, розуміючи специфіку, ми вже почали напрацьовувати, і ось є такі-то пропозиції. Ми як МЗС працюємо над цим, але ми не професіонали в проведенні виборів», – додав Пристайко.

«У нас є Центрвиборчком. І ці люди замість того, щоб вдесяте розповідати нам, чому це неможливо, повинні сказати: ми сіли, поговорили, ось це можна зробити, це – складніше, це – не можна. Щоб врешті-решт ми вийшли на чесні та прозорі вибори, максимально можливі в цій ситуації», – заявив він.

Міністр нагадав, що ОБСЄ потім має зробити висновок, чи відповідають вибори очікуванням людей, які проголосували.

«Хотілося б, щоб участь у них брали всі, зокрема переміщені особи. Можливо, для них потрібно застосувати електронне чи дистанційне голосування», – сказав Пристайко.

«Як взяти, суто логістично, 2 млн людей і повернути їх? Куди повернути, якщо їхні будинки зруйновано? Вони точно хочуть повертатися? А ті, хто виїхав до Росії, Білорусі чи на заробітки в Європу, ми їх по одному будемо назад повертати? Найпростіше прикритися інструкціями і порядками і говорити, що все це неможливо, і чекати, поки воно само собою якось вирішиться», – додав він.

Пристайко підтвердив, що від заявлених умов щодо виборів Україна не відступить.

«Жодної “зради” не заплановано», – сказав він.

«Легко відштовхуватися від уже прийнятого рішення: БДІПЛ ОБСЄ повинні сказати, наскільки вибори були прозорі. Вони свою оцінку будують на певних умовах, в яких абсолютно чітко прописано, що має бути забезпечено на виборах, зокрема, те, про що ви говорите: ситуація з безпекою, доступ ЗМІ тощо. Очевидно, кожен із цих критеріїв має бути забезпечений. Жодних інших планів і підкилимних домовленостей у нас немає», – додав міністр.

Залишити коментар