Субота, 31 жовтня

Відкриття ринку сільськогосподарських земель може збільшити економічне зростання в Україні на 0,5-1,5% на рік протягом 5 років. Зараз мораторій стримує приплив інвестицій та не дозволяє підвищити продуктивність сільського господарства України. Про це на прес-конференції заявив провідний економіст та керівник програм Світового банку в Україні Фарук Кхан.

«Наші розрахунки показують, що зняття мораторію та створення прозорого та ефективного ринку землі стимулюватиме ріст України від 0,5-1,5 % на рік впродовж п’яти років. Закон про обіг землі, який пройшов перше читання у Верховній Раді, був великим проривом у цьому контексті. Тому важливо, щоб цей закон був проголосований та вступив у дію максимально швидко», – зазначив Фарук Кхан.

Також Фарук Кхан додав, що мораторій на продаж землі негативно впливає на малих землевласників, які не можуть отримувати реальні прибутки від своєї власності. До того ж на землі заробляють великі корпорації.

Зокрема, обмеженість інвестицій підриває здатність фермерів вирощувати продукцію та переходити на трудомісткий товар із підвищеною доданою вартістю.

За даними Світового банку, рівень продуктивності сільського господарства в Україні є невеликим проти інших країн.

Так, додана вартість ведення сільського господарства в Україні з розрахунку на 1 га у 2018 році становила 440 доларів, порівняно з 1100 доларами у Польщі, 1400 – у Бразилії, 1700 – у Німеччині та 2450 – у Франції.

Одна з основних причин цього вирощування продуктів з нижчою доданою вартістю, таких як зерно, а також низька плата за оренду землі та відсутність доступу до фінансування від банків для малих та середніх виробників.

1 комментарий

  1. Пока рано открывать рынок земли. Сначала надо пересажать рейдерюг, захватывающих земельные участки. Чтобы пересажать рейдерюг, сначала надо сделать «органы» правоохранительными, а не крышевательными. Хватит на это воли у господина Зе? Или народу и это придётся делать вручную? Да, скорее всего этим и закочится. А пока мечты о цивилизованных правилах в диком поле — это только мечты…

    Петиция: Запретить продажу Земли в Украине:
    https://petition.president.gov.ua/petition/75934

Залишити коментар