Субота, 5 грудня

Російські державні новинні агенції поширюють неправдиву інформацію про те, що Єврокомісія рекомендувала Україні відновити прямі купівлі газу у «Газпрому». Про це повідомляють у «Нафтогазі».

В українській компанії заявляють, що таких рекомендацій Єврокомісія Україні не надавала. Водночас вона рекомендує Росії укласти новий контракт на транзит свого газу через українську ГТС відповідно до європейського законодавства та терміном на 10 років.

«А ось ці спроби російських державних ЗМІ переконати когось у тому, що ЄС підтримує прагнення Росії отримати контракт за допомогою політичного тиску – неправда. Здається, при СРСР уповноважені заяви “ТАСС” були більш елегантні», – повідомили у пресслужбі «Нафтогазу».

Також у «Нафтогазі» повідомили, що «знижка» Росії на газ для України, яку «Газпром» запропонував надати в разі відновлення прямого постачання газу, окупиться лише через 28 років.

«Якщо порахувати, то ця “знижка”, про яку каже Путін, навіть якщо просто економічно рахувати, окупиться за 28 років, якщо порівнювати лише (з відмовою від – прим. ред.) 3 млрд доларів, які Газпром нам вже винен. Не кажучи вже про нові позови», – повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

Залишити коментар