П'ятниця, 30 жовтня

Рада з питань захисту свободи слова і прав журналістів при президентові України підтримала журналістів проєкту розслідувань «Схеми», засудила розголошення персональних даних співробітників «Схем», а також тиск і погрози на їхню адресу з боку колишнього народного депутата і ексзаступника глави Адміністрації президента Андрія Портнова. Про це йдеться в заяві Ради. Представники Ради також закликали Портнова не користуватися журналістським посвідченням, адже він не є журналістом.

«Оприлюднення персональних даних співробітників медіа ставить під загрозу їхнє життя і здоров’я, а погрози і тиск мають очевидні ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. Журналістами, особливо розслідувачами, рухає суспільний інтерес, і публічні особи мають усвідомлювати і поважати право працівників ЗМІ зосереджуватися на темах можливого зловживання посадовцями владою внаслідок їхніх непублічних контактів із політиками, експолітиками чи бізнесменами.

Також ми закликаємо Андрія Портнова не використовувати журналістське посвідчення та не наполягати на захисті його журналістських прав. Насамперед, пан Портнов є політиком та фаховим юристом і може у законний спосіб захищати себе, якщо вважає, що його права порушені», – зазначено у заяві.

Залишити коментар