Вівторок, 1 грудня

Процесуальне керівництво у справах Майдану не змінять. Тобто контролювати розслідування будуть ті прокурори, які здійснювали його протягом останніх п’яти років. Саме розслідування проводитимуть слідчі Державного бюро розслідувань, адже 20 листопада органи прокуратури втратили повноваження розслідувати кримінальні провадження, і більшість перейшли в ДБР.

У Держбюро розслідувань вже створений підрозділ, який займеться розслідуванням переданих із Генеральної прокуратури справами Майдану.

«Слідчі ДБР повинні опрацьовувати ті матеріали, які вони будуть отримувати. Але я запевняю, що це не вплине на процес розслідування, адже у цих кримінальних провадженнях процесуальне керівництво здійснюють ті ж прокурори, які протягом п’яти років здійснювали процесуальне керівництво у цих кримінальних провадженнях», – повідомив директор відомства.

Він запевнив, що слідчі ДБР співпрацюватимуть із процесуальними керівниками.

Підрозділ буде складатися з 25 людей. Надалі, залежно від надходжень нових справ, підрозділ може змінюватися.

Злочини часів Революції гідності, умовно об’єднані у «справу Майдану», почнуть розслідувати спочатку. Відтепер цей обов’язок поклали на Державне бюро розслідувань. Із 20 листопада прокуратура втрачає функції досудового слідства, вона буде лише організовувати та контролювати розслідування (здійснювати так зване «процесуальне керівництво»).

Залишити коментар