Неділя, 29 листопада

Конституційний суд визнав законопроєкт № 1016 президента Володимира Зеленського щодо уповноважених Верховної Ради таким, що не відповідає вимогам ч. 1 ст. 157 Конституції.

У законопроєкті пропонується внести зміни до ст. 85 та 101 Конституції України. Перша стаття передбачає нове повноваження парламенту – призначення та звільнення з посад уповноважених Верховної Ради України за додержанням Конституції України та законів у окремих сферах, заслуховування їхніх щорічних доповідей про стан додержання Конституції та законів у відповідних сферах, друга – здійснення парламентського контролю за додержанням Конституції та законів у окремих сферах. Верховна Рада може призначати уповноважених Верховної Ради, правовий статус яких визначається окремими законами.

У суді вважають, що зміни до Конституції передбачають запровадження нового виду парламентського контролю та містять ризики надмірного втручання парламенту за допомогою уповноважених у різні сфери без дотримання балансу приватних і публічних інтересів. Також законопроєкт може призвести до невизначених меж повноважень парламенту всупереч поділу держвлади на законодавчу, виконавчу та судову.

У Конституційному суді підкреслили, що запропоновані зміни не спрямовані на ліквідацію незалежності країни, водночас вони не узгоджені з принципами верховенства права.

Зазначається, що висновок Конституційного суду є обов’язковим, остаточним та таким, що не може бути оскаржено.

Залишити коментар