Вівторок, 24 листопада

Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи. День, здобутий двома революціями та мільйонами українців. День, вписаний в історію України кров’ю та життями найкращих її дітей. Про справжню ціну свободи та невід’ємність гідності – у реакціях.

Президент України Володимир Зеленський зазначив, що у складні моменти українці завжди демонструють неймовірну згуртованість і єдність. Очільник держави закликав об’єднатися й тепер, аби «разом побудувати нову Україну».

П’ятий президент України Петро Порошенко також привітав українців зі святом, наголосивши: свобода і гідність – це, зокрема, радість говорити рідною мовою, ходити до своєї церкви і знати свою історію. А ще – це поважати права інших.

З нагоди Дня Гідності та Свободи до українців у мережі звернувся й очільник Православної церкви України Митрополит Епіфаній, справедливо зазначивши: сьогодні ми не стільки святкуємо, як згадуємо, переосмислюємо та усвідомлюємо, що гідність і свобода – важливий і дорогоцінний дар для кожного з нас.

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун наголосила, що чимало фактів роблять Революцію гідності та протести, що нині відбуваються в Гонконзі, схожими та об’єднують нас. Насправді ж, за словами Супрун, це одна з унікальних особливостей життя в 2019 році – люди, що перебувають за тисячі кілометрів, можуть підтримувати одне одного в реальному часі, боротися з подібними ворогами та відстоювати свої права на демократію.

Колишній секретар РНБО Олександр Турчинов, згадуючи Майдан, наголосив, що один із його головних результатів – українці довели собі та всьому світу, що здатні захистити свою свободу, незалежність і майбутнє своїх дітей.

Дипломат і ексміністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив: перемога Майдану має стати перемогою України, цю перемогу треба утримати і зберегти. А потім вже будемо святкувати.

Колишній очільник Інституту національної пам’яті та віднедавна нардеп Володимир В’ятрович закликав пам’ятати про Майдан, адже це про віру й перемогу, котрі нині потрібні нам не менше, як шість років тому.

Журналіст Віталій Портников порівняв нашу країну з кораблем. Так, за часів Віктора Януковича цей корабель прискореним темпом плив у напрямку Москва-ріки, і мало не доплив. Нині, за словами Портникова, він лежить на боці. Багато, звичайно, прогниє, обладнання розтягнуть – але загалом Україна буде виглядати так, як повернуті нам російськими мародерами військові кораблі. Однак, на думку журналіста, іншої можливості «вакцинувати» суспільство від популізму і «хороших хлопців» не існує.

Журналістка Яніна Соколова наголосила: українці – нація повстанців, ми маємо дух свободи в жилах, котрий неможливо викорінити. І гідність. А значить – самодостатність у переконаннях і цінностях, яким би не був суперник.

Письменник Борис Херсонський вкотре пояснив, що історія не знає поняття «якби». «Я підтримав Євромайдан. І якщо ми не маємо свободи і гідності, за які ми боролися, то ми отримали можливість добиватися своїх цілей», – додав автор.

Інвестбанкір Сергій Фурса вважає, що останнім часом ми втрачаємо не надію, а саме гідність. Адже це найпростіша, але й найдорожча річ, яку ми маємо. Хамство, брехня, злочини – це все випробування нашої гідності.

Міністерка у справах ветеранів в уряді Гройсмана Ірина Фріз нагадала, що цього дня ми вшановуємо усіх, хто віддав своє життя заради вільного неба над нами. Україна ніколи не забуде своїх героїв, тих, хто своєю нездоланною волею повалив диктаторський режим Януковича у 2014 році, тих, хто зараз стримує та дає відсіч російській навалі на Сході.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. Дивні коменгтарі провладних чиновників та білявладних журналістів. Сходіть і гляньте як «ми відзначаємо День Гідності та Свободи», про що ви вже встигли написати. Побачите найбільше людей біля НБУ, де відбувається «кільдім» з музикою та танцями. А до Каплички пам»яті Небесної Сотні підвозять закусь, а паломництва не спостерігається. Та і капличка вже стільки років «милує око» своєю відвертою «сибірською архітектурою» (з брусу кругляка). Ажиотажу ані на вул. Героїв Небесної Сотні, ані на Майдані та і на Хрещатику вцілому не спостерігається. Отакі вони реалії панове

Залишити коментар