П'ятниця, 27 листопада

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International розкритикувала бізнес-модель таких компаній, як Google і Facebook, бо вона загрожує правам людини. Про це йдеться у доповіді організації «Гіганти стеження».

У доповіді зазначається, що ці компанії допомогли налагодити глобальну комунікацію та надали мільйонам людей доступ до життєво важливих послуг. Водночас таке використання інструментів Google і Facebook має свою ціну.

«Бізнес-модель компаній, що ґрунтується на стеженні, змушує людей іти на фаустівську домовленість: вони мають можливість користуватися своїми правами онлайн лише внаслідок підпорядкування системі, що ґрунтується на зловживанні правами людини», – йдеться в доповіді.

Автори стверджують, що «епоха саморегулювання в технологічному секторі, добігає свого кінця». Вони вважають, що буде потрібне регулювання з боку держави, але незалежно від його форми воно повинно мати в основі права людини.

Як зауважує TechCrunch, аргументи Amnesty International збігаються з критикою технологічних компаній з боку як її представників, так і науковців. При цьому діяльність таких компаній з непомітного збору особистих даних користувачів, що підриває права людини, заохочує до подібних дій навіть уряди, які мали б цю проблему регулювати.

Залишити коментар