Четвер, 26 листопада

Адвокатка родин Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування через нерозглянуту парламентом поправку, котра б дозволила слідчим у справах Майдану перейти в ДБР і поновити розслідування цих справ.

«Зараз, із сьогоднішнього дня, коли зупинилося це розслідування. З цього дня я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління і не переведуть туди цих слідчих», – сказала Закревська.

Сьогодні Євгенія Закревська вже прозвітувала про початок першого дня голодування.

Український режисер та колишній політв’язень Кремля Олег Сенцов наголосив, що особисто знайомий із Закревською, та назвав її чесною та шановною людиною, котра відважно поводилася за часів революції, захвату Криму та війни. За словами Сенцова, голодування адвокатки – це не жест і не хайп, а позиція небайдужої людини. «І ми всі маємо її підтримати – не у відмові від їжі, а в цій вимозі, аби президент, уряд та парламент нас почули», – додав Сенцов.

Громадський активіст Сергій Стерненко висловив підтримку Євгенії Закревській, зазначивши: вона сильніша за всіх, хто сьогодні керує країною.

Журналістка та волонтерка Ольга Решетилова переконана: Женя витримає багато, вона – кіборг. Вона робила і робить все можливе й неможливе, аби ми знали правду.

Адвокат Масі Найєм зазначив, що ті, хто знайомий із адвокаткою родин Небесної сотні особисто, знають: вона дуже рідко робить щось, керуючись емоціями. За словами Найєма, якщо перевести вчинок Закревської на слова, то вона не бачить сенсу нормально існувати, якщо п’ятирічна робота над розслідуванням злочинів на Майдані просто анулюється.

Письменниця та журналістка Світлана Поваляєва написала, що Закревська – не та людина, котра під тиском чи на камери «зробить Надю» (вочевидь, мається на увазі Надія Савченко). Натомість це людина, котра спокійно і виважено йтиме до кінця в будь-якій справі будь-якого рівня складності в поточній миті.

Активіст Роман Ратушний здивувався: голодує Закревська, а не депутати. Тож це вже нове скликання Верховної Ради чи ще старе?

Блогер Іван Оберемко різко обурився ситуації, адже «справи Майдану зливаються», і саме через це Закревській доводиться голодувати.

Юрист Артем Крикун-Турш наголосив: як колишній слідчий він просто не розуміє, як передача такого величезного масиву матеріалів новим слідчим може покращити розслідування, якщо тільки ознайомлення із зібраним займе роки. Вчинок Закревської адвокат підтримує та називає потужним та відповідальним.

Активіст і волонтер Роман Сініцин назвав Євгенію однією з найкращих у цій країні, найпринциповіших. Не адвокатів. Людей. І якщо Женя зважилася на голодування – все дуже погано зі справами Майдану.

Блогер Антон Ходза вважає, що адвокатка використовує останній метод законної боротьби за правду. Адже немає гідності та свободи в країні, яка неспроможна їх захистити.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар