Понеділок, 23 листопада

Юлія Сінькевич, генпродюсерка Одеського міжнародного кінофестивалю, котра за результатами кількох етапів конкурсного відбору залишилась єдиною кандидаткою на посаду очільниці Держкіно… не набрала достатньої кількості балів. Що не так у цій історії – у реакціях.

Сама Юлія Сінькевич поки що утрималася від розлогих коментарів. На своїй сторінці кандидатка на посаду голови Держкіно зазначила, що «game over», мовляв, вона не проходить далі. Генеральна продюсерка ОМКФ опублікувала відео співбесіди та принагідно «привітала» всіх із Днем гідності.

 

Мистецька оглядачка Олена Чиченіна нагадала, що з конкурсом на посаду голови Держкіно вже траплявся «срач»: одним із претендентів був режисер Олексій Кірющенко, котрий знімав «Слугу народу» та грав у «Сватах». Ах, так, ще мав російське громадянство та жив у Москві. Після того як «сват» не прийшов іспит на знання мови, все здавалося прогнозованим: посаду мала отримати Юлія Сінькевич, кандидатура, котра максимально влаштовувала за професійними, ідеологічними та особистими якостями всіх. Але… «ретроградний Меркурій ще з нами».

 

Попередній голова Держкіно Пилип Іллєнко назвав конкурс «фарсом», а ситуацію, в якій опинилося агентство, а з ним – і українське кіно, «драматичною та кризовою». Сінькевич Іллєнко назвав «реально компетентною» кандидаткою та порадив наступному голові Держкіно подавати у відставку одразу після отримання пропозиції його очолити, аби зберегти час та нерви.

Блогерка Татуся Бо спробувала пояснити, що нині відбувається у Держкіно. За її словами, оскільки Іллєнко залишив посаду, до структури почали приходити люди нової команди міністра культури, котрі… не надто розуміються на принципах фінансування, а тому починають переглядати результати конкурсів, залишаючи «за бортом» чимало переможців пітчингу. Була надія на принаймні нормальне обрання голови Держкіно, але не вийшло й тут.

Обурилася результатам відбору і журналістка та телеведуча Яніна Соколова, назвавши все це «договорняком та упередженістю». На думку авторки, проблема, зокрема, криється й у тому, що «Юля – не у команді Зе фанів, а сама по собі», тому й керувати нею буде – зась. Соколова також звернулася до президента, наголосивши: кіноспільнота з Юлією боротиметься за чесного голову Держкіно до кінця.

Письменниця та режисерка Ірина Цілик зазначила, що чесні та прозорі правила гри – тепер, напевно, порожні слова в нашій державі.

Журналістка Тетяна Власова запевнила: не було, немає і не буде кращого кандидата на цю посаду, аніж Сінькевич, і про це, на думку Власової, скаже кожен, хто має хоча б якийсь стосунок до української кіноіндустрії. Журналістка додала, що генпродюсерка ОМКФ називала одним із ключових завдань розробку та підтримку бренду українського кіно. Що ж. Виходить, такий бренд нам зараз не потрібен?

Розчарувався у результаті конкурсу й актор Роман Ясіновський, назвавши Юлію Сінькевич «єдиною гідною кандидаткою» на посаду очільниці Держкіно. На переконання актора, її «злили як непотріб».

А тим часом на сторінці Одеського міжнародного кінофестивалю пропонують підписати відкритий лист кінодіячів до Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Олексія Гончарука та очільника Мінкульту Володимира Бородянського. Підписанти вимагають негайно переглянути результати «співбесіди» з Юлією Сінькевич. Окрім того, з 25 листопада біля Національного агентства України з питань державної служби розпочнеться безстрокова акція на підтримку генпродюсерки ОМКФ. Підписати лист на підтримку Юлії можна за цим посиланням.

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар