Неділя, 29 листопада

У «Нафтогазі» повідомили, що готові отримати борг «Газпрому» за рішеннями Стокгольмського арбітражу, який нині складає приблизно 3 млрд доларів, у вигляді газу, який «Газпром» може постачати напряму до України. Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко у заяві щодо офіційної відповіді компанії на пропозицію «Газпрому» щодо продовження транзиту газу до Європи через Україну.

Зокрема, Вітренко зазначив, що «Нафтогаз» готовий обговорювати з «Газпромом» лише щодо способу погашення російською компанією заборгованості за рішеннями Стокгольмського арбітражу, а також щодо строків її погашення.

«Нас влаштовують грошові кошти, але якщо “Газпром” хоче сплатити цей борг через поставки газу, ми готові розглянути таку пропозицію. Додам, що в арбітражах ми переважно захищаємося від позовів “Газпрому”, і навіть коли ми подаємо позови з нашого боку, то це позови про компенсацію збитків від дій “Газпрому”, зокрема через невиконання “Газпромом” своїх контрактних зобов’язань», – повідомив Вітренко.

Він зазначив, що штрафи, які на «Газпром» наклав Антимонопольний комітет України (близько 7 млрд доларів), а також розслідування проти «Газпрому» в антимонопольних органах ЄС не може бути предметом переговорів про транзит.

«Якщо підсумувати, наразі ми не бачимо легітимних підстав для того, щоб не було укладено новий контракт на транзит газу через Україну за європейськими правилами, і ми висловлюємо свою готовність сумлінно над цим працювати зі свого боку», – додав Вітренко.

Залишити коментар