Понеділок, 30 листопада

Колишній «народний мер» Горлівки на Донеччині Едуард Матюха повернувся на підконтрольну Україні територію, оскільки насправді був українським розвідником і працював п’ять років серед бойовиків.

Цю інформацію в ефірі одного з телеканалів підтвердив представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Вадим Скибицький.

«Дійсно, Едуард – це та людина, яка надавала необхідну інформацію про реальну ситуацію на окупованих територіях», – сказав Скибицький.

Матюха нетривалий час був «народним мером» Горлівки, але пішов з цієї посади через суперечки бойовиків. Розвідник каже, що це й було його завдання – посварити їх. Згодом він став першим секретарем міського комітету «Компартії» так званої «ДНР».

Матюха розповів, що збирав інформацію про злочини Росії та заводив контакти з російськими комуністами. За його словами, проросійські невизнані анклави (Абхазія, Північна Осетія, Придністров’я, «ДНР» і «ЛНР») координуються Кремлем через КПРФ, у партії навіть є відповідальна за це людина – депутат Тайсан Казбек Кучуковіч.

Український розвідник, зокрема, дізнався, що з цим депутатом та іншими комуністами формуються російські «гуманітарні конвої», в яких є автомобілі з готівкою для самоназваних республік Донбасу.

Загалом Матюха збирав свідчення про участь Росії та Кремля у війні на Донбасі. Він стверджує, що Москва має план «Б» щодо Донбасу – проведення референдуму про включення «ДНР» і «ЛНР» до складу Росії, якщо Україна не піде на політичні поступки в реалізації Мінських угод та особливого статусу Донбасу.

Також розвідник запевняє, що Москва розглядає й інший план – створення так званої «Новоросії» з військовим захопленням Харкова та Одеси.

Також у сюжеті йдеться, що дружина Матюхи нічого не знала про роботу розвідника чоловіка й останні п’ять років думала, що він працює на бойовиків.

Залишити коментар