Вівторок, 24 листопада

Концентрація вуглекислого газу та інших парникових газів у атмосфері досягла рекордного рівня у 2018 році. Зростання цього показника було вище середнього за останні 10 років і становить 147 % від «доіндустріального» рівня в 1750 році.

За даними останнього десятиліття Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО), збільшення CO₂, азоту та метану в повітрі у 2018 році були вищими середнього рівня. Вплив потепління на клімат довгоживучих парникових газів з 1990 року збільшився на 43 %. Близько чверті всіх викидів вуглецю поглинається морями, і така ж кількість – землею і деревами.

«Немає жодних ознак уповільнення, не кажучи вже про зниження, концентрації парникових газів у атмосфері, незважаючи на всі зобов’язання за Паризькою угодою про зміну клімату», – сказав генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.

Зазначається, що близько 40 % метану, що викидається в повітря, надходить із природних джерел, таких як водно-болотні угіддя. На діяльність людини припадає 60 %, включаючи тваринництво, вирощування рису і звалища.

Наступного тижня відбудеться щорічний раунд міжнародних переговорів із питань клімату в Мадриді. Програма ООН з навколишнього середовища повідомить про розрив між діями, які роблять країни для скорочення викидів вуглецю, і тим, що необхідно зробити, щоб відповідати температурним цілям, які були узгоджені в Паризькому кліматичному пакті.

Залишити коментар