Субота, 5 грудня

«Нафтогаз» уже рівно чотири роки не купує газу напряму в «Газпрому». Прямі закупки російського газу припинили 26 листопада 2015 року.

Зазначається, що тоді причиною припинення відносин між «Нафтогазом» та «Газпромом» із приводу купівлі газу стала неузгодженість у ціні на газ. Через зависоку ціну, яку для України встановив «Газпром», «Нафтогаз» звернувся до Стокгольмського арбітражу. На час розгляду справи в арбітражі Україна не здійснювала купівлі російського газу напряму.

Водночас переважну більшість імпортного газу Україна купує на своєму західному кордоні, тобто це газ російського походження.

У 2017 році Стокгольмський арбітраж своїм рішенням зобов’язав Росію змінити ціну на газ для України, а також сплатити «Нафтогазу» 4,6 млрд доларів. 2 млрд доларів «Нафтогаз» отримав, погасивши свої борги перед «Газпромом» за куплений раніше газ, а решту 2,56 млрд доларів почав стягувати з «Газпрому» в судах у Європі та в усьому світу. За цей час через пеню сума боргу «Газпрому» перед «Нафтогазом» сягнула 3 млрд доларів.

Залишити коментар