Середа, 25 листопада

Компанія Apple змінила географічну приналежність Криму у своїх додатках, визнавши окупований український півострів частиною Російської Федерації. Натомість на девайсах українців півострів відображається без приналежності до будь-якої країни.

На такий крок компанія Apple пішла, аби «відповідати російському законодавству». Про це нещодавно повідомив голова комітету Держдуми з безпеки та протидії корупції Василь Піскарьов. За його словами, «географічні назви були приведені відповідно до Конституції РФ».

Російський депутат запевняє, що представники компанії особисто зустрічалися з ним та демонстрували внесені зміни.

«Тепер кожен користувач продукції Apple, входячи в програму “Карти” та вибираючи на карті півострів Крим або будь-яке з його міст, побачить, що цей регіон позначений як російський. Ми будемо і далі контролювати, щоб не було повернення назад», – додав російський політик.

Інший кремлівський політик Леонід Левін розцінив цей крок американської компанії як «бажання зберегти і розвивати свої позиції на російському ринку». Левін запевнив, що все відбулося «без адміністративного тиску на Apple в режимі відкритого діалогу між парламентом та представниками компанії».

«Діалог» росіян з Apple з приводу Криму розпочався ще у квітні, коли Піскарьов та Левін зустрічалися з директором ТОВ “Еппл Рус” Віталієм Морозьком, вимагаючи змінити позначення Криму та Севастополя в застосунку «Карти». Після внесених змін в Європі, як і в Україні, приналежність півострова та його міст не вказується до жодної з країн.

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко відреагував на такий крок американської компанії у своєму твіттері: «Айфони – це чудова продукція, правда. Але Apple, будь ласка, займайтеся технологіями та розвагами, світова політика – це не ваша сильна сторона. Крим – це Україна».

«Дозвольте мені пояснити вашими термінами. Уявіть, що ви кричите від болю через те, що ваш дизайн та ідеї, роки вашої роботи та частину серця викрав ваш найгірший ворог. А потім якийсь невіглас просто плює на весь ваш біль. Ось як воно – коли хтось називає Крим територією РФ», — додав Пристайко.

Відреагував на позначення окупованого Криму як російської території і міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс. У своєму твітер-акануті він нагадав технологічному гіганту, що Росія досі веде війну на Сході України й там продовжують гинути люди.

«Ми приєднуємося до вираження розчарування тим, що Apple вважає Крим територією Росії. Ми закликаємо Apple змінити цю необізнану точку зору, бо статус-кво не змінився в Криму: він досі окупований Росією, це земля України, у цій війні досі гинуть люди», – написав Лінкявічюс.

1 комментарий

Залишити коментар