Четвер, 26 листопада

Сьогодні зранку детективи ДБР у супроводі співробітників СБУ та спецпідрозділу «Альфа» навідались з обшуками до будинку доброволиці та волонтерки Марусі Звіробій. Усе це через… стрім Звіробій та нардепки Федини, де ті розкритикували Володимира Зеленського. Далі – у реакціях.

Нардепка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко назвала обшуки у Звіробій «кінцем епохи гідності» та початком побудови поліцейської держави, котра формуватиметься на страхах, залякуванні, арештах, конфіскаціях та тиску. 

Нардеп Олексій Гончаренко переконаний, що обшуки у Звіробій – це «не та війна, котру повинен вести Зеленський», оскільки ворог України – Путін, а не волонтери.

Журналістка Марина Данилюк-Ярмолаєва прогнозує, що через рік Звіробій та Федина будуть «жертвами режиму номер один». Мовляв, піар, який їм зараз роблять «Слуги народу», ДБР, СБУ та «Альфа» – безцінний. 

Журналістка Тетяна Даниленко наголосила: обшуки в помешканні жінки, яка різко висловилася про Зеленського, – це вершина абсурду. Медійниця додала: якщо ДБР та СБУ вирішили просто «вислужитися», то Зеленському варто якомога швидше відмежуватися від маразматичних дій слідчих органів і щонайменше засудити їх.

Політтехнолог і журналіст Тарас Березовець назвав обшуки у Звіробій «трубодиктатурою в дії» та риторично запитав: чи це вже політичні репресії, коли приходять до воїнів ЗСУ, а не до сепаратистів, чи ще ні?

Письменник Андрій Бондар вважає, що в історії з обшуком у Звіробій, як і з побиттям студентів у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року, бракує одного компонента, який тоді був, але поки що відсутній сьогодні. І цей компонент окреслювався у 2013-му лаконічною фразою «Януковича підставили».

Колишній лідер «Правого сектору» та екснардеп Дмитро Ярош запевнив, що воювати з жінками можуть лише «мерзотники та вороги України». А все, що зараз відбувається, нагадує автору допису спецоперацію Кремля. А отже, потребує адекватних дій українського народу та патріотів у силових державних структурах.

Блогерка та журналістка Олена Балаба вважає, що «відправити ДБР з обшуком до відомого волонтера та добровольця при падінні рейтингу на майже 20 % – це самогубство».

Письменниця та блогерка Зоя Казанжи поділилася двома висновками. Перший: ми маємо владу, в якої відсутній інстинкт самозбереження як базова опція функціонування організму. Другий: у «колективному мозку» працюють резиденти, які готують повномасштабні виступи громадян проти чинної влади.

Екснардеп Андрій Левус припустив, що головна мета «архітекторів проекту Зе» – знищити державні інституції, зруйнувати міжнародну та безпекову політику та вкинути Україну в хаос.

Ветеран російсько-української війни та блогер Роман Кулик назвав бюро розлідувань «ДБР по виклику», адже відомство займається то справами за заявами Портнова, то інцидентами, від яких «горить» у депутатів «Слуги народу», то просто політичними справами за прямою наводкою Андрія Богдана та його помічників.

Колишня міністерка у справах ветеранів Ірина Фріз охрестила обшуки у доброволиці та волонтерки «фіаско демократичної України», адже «так може поводитися лише обмежена, боягузлива влада».

Збирав реакції Степан Коза

Залишити коментар