П'ятниця, 27 листопада

«Слуга народу» та ексжурналістка Ольга Василевська-Смаглюк, коментуючи обшуки у доброволиці та волонтерки Марусі Звіробій, наголосила, що в Україні… занадто «сильна свобода слова» та «пора б її приглушити». Деталі – у реакціях.

«Мені здається, що в нашій країні настільки сильна свобода слова, що її пора б уже трохи приглушити – з поваги до інституту президентства фільтрувати свою мову», – заявила депутатка від президентської партії «Слуга народу» Ольга Василевська-Смаглюк.

 

Про це розповіла журналістка та ведуча програми, в якій «слуга народу» брала участь, Ірина Ромалійська. Авторка нагадала: до депутатства Ольга 15 років працювала журналісткою, останні вісім із них – на «1+1».

Сама депутатка одразу запевнила: слова вирвали з контексту, мовляв, «контекст помер, і я сьогодні це перевірила на собі». А ще додала: «між свободою слова і погрозами розправи на адресу президента є велика різниця». 

Ромалійська у коментарях нагадала: в ефірі «НВ» депутатка говорила про приглушення саме свободи слова. Хех, незручненько вийшло. 

Журналіст Сергій Грішин назвав спроби депутатки виправдатись увімкненням «режиму сніжинки»: не так зрозуміли, вирвали з контексту, змонтували. За словами Грішина, якщо дивитися відео повністю… скажімо так, нічого не змінюється.

Політичний експерт Микола Мельник зазначив, що «слуги розуміють все правильно: вони прийшли до влади на хвилі брехні й зараз намагаються монополізувати право брехати».

Натомість політолог Віктор Таран переконаний, що заява нардепки пов’язана з падінням рейтингу президента. 

Такої ж думки і політичний експерт Денис Рибачок. На його переконання, це типова реакція влади на падіння рейтингів: «не об’єктивні висновки про власні мінуси в роботі, а пошук винного».

Очільник Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко наголосив: свобода слова – це не сервісна функція. Томіленко закликав представників влади захищати свободу слова, а «глушити» – наміри згорнути простір свободи в Україні та системну безкарність за атаки на журналістів.

Політолог Юрій Романенко нагадав депутатці, що в нашій країні дуже сильне бажання свободи, завдяки якому не лише їй вдалося стати нардепкою, але й був відправлений до Ростова Янукович, який не вмів фільтрувати свої бажання.

Політолог і соціолог Віктор Небоженко зазначив, що представниця «Слуги народу» не каже про засилля кремлівських ЗМІ, а наголошує на політичній необхідності зменшення свободи слова в умовах «доволі низьких професійних та моральних якостей депутатів і відсутності надійної комунікації».

А нардеп Олексій Гончаренко почав не без сарказму фантазувати про нові зміни до закону про ЗМІ, котрий готує інший «слуга» – Олександр Ткаченко.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

  1. Когда страна фактически захвачена криминалом, проникшим во все сферы, потерпевшим от всеобщего беспредела зачастую и обратиться некуда, кроме журналистов. Президенты, премьеры, депутаты — это лишь фасад, куклы в театре мафиозных карабасов. Как только о богатых мафиози начинают писать журналисты — на этих журналистов тут же совершаются нападения. При этом очень редко реальные заказчики нападений несут хоть какую-то ответственность.

    https://news.un.org/ru/story/2019/11/1366371
    Вадим Комаров – 55 лет, Павел Шеремет – 44 года, Олесь Бузина – 46 лет, Екатерина Гандзюк – 33 года. Николай Бычко – 23 года. Эти журналисты и активисты были убиты на Украине за последние пять лет. Но их убийства либо не раскрыты, либо не расследованы. Об этом напоминают наши коллеги из Управления ООН по правам человека.

    Если ещё и журналистам официально начать ставить препоны, то будет построен режим, напоминающий путинскую тюрьму народов.

    НЕ МОЛЧИТЕ.

Залишити коментар