Четвер, 26 листопада

Представники російської колонії, в якій утримують українця Олександра Шумкова, заперечують, що чинили на нього будь-який тиск. Водночас політв’язень продовжує скаржитися на образи з боку співробітників установи. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

У листі від представників колонії до омбудсменки йдеться, що Олександр Шумков нібито не піддавався жорстокому поводженню з боку працівників колонії. Як запевняють, щодо нього не чинили ні фізичного, ні морально-психологічного тиску.

Водночас на зустрічі з консулом посольства України в Росії Шумков повідомив про нові «інциденти образливого і принизливого ставлення з боку працівників колонії через його національну приналежність».

Денісову також запевнили, що українець отримував амбулаторну медичну допомогу. Водночас Шумков продовжує скаржитися на періодичні головні болі та м’язові судоми.

Консул Посольства України у РФ пов’язує ці скарги на здоров’я з емоційним та нервовим перенапруженням та постійними стресами. Олександру вирішили провести медичне обстеження судин головного мозку з використанням МРТ.

«Продовжую тримати на особистому контролі справу та стан здоров’я незаконно засудженого в РФ Олександра Шумкова. Задля подальшого захисту прав громадянина України буду робити відповідні звернення до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової», – написала Денісова.

Вона закликала комісара Ради Європи Дуню Міятовича та посольство України в РФ діяти скоординовано, аби вчасно реагувати на порушення прав і свобод Олександра Шумкова.

Залишити коментар