Четвер, 26 листопада

Прокуратура Нідерландів зверталася до Росії з вимогою арештувати ексзенітника бойовиків «ДНР» Володимира Цемаха, який є підозрюваним у справі про збиття «боїнгу» рейсу MH17 на Донбасі, але Москва відмовилася затримувати його. Про це повідомили у пресслужбі нідерландської прокуратури.

За даними відомства, аби Цемах не втік від слідства, Нідерланди направили в Росію офіційний запит про затримання Цемаха ще до того, як він прилетів у Москву після обміну ув’язненими між Росією та Україною.

Прокуратура просила арештувати Цемаха для екстрадиції в Нідерланди. У відомстві зазначили, що попри те, що РФ не видає своїх громадян, вона юридично могла видати Цемаха, бо він є громадянином України.

Ще до приземлення літака з Цемахом у Москві прокуратура Нідерландів отримала підтвердження від Росії, що її запит надійшов.

«Державна прокуратура декілька разів зв’язувалася з російськими судовими органами та наголошувала на можливих ризиках втечі. Були ознаки того, що Цемах хоче повернутися до Східної України», – йдеться у повідомленні.

23 вересня стало відомо, що Росія розглядає питання про арешт Цемаха, проте російські органи декілька разів надсилали Нідерландам запит щодо додаткової інформації. У прокуратурі Нідерландів наголосили, що ця інформація не мала жодного стосунку до арешту Цемаха.

Зазначається, що Амстердам «посилював» ці запити політичними та дипломатичними каналами, зокрема міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок особисто говорив про це російському колезі Сергію Лаврову.

У підсумку 19 листопада РФ відповіла, що не може виконати це прохання, бо не знає, чи перебуває Цемах у Росії.

«З повідомлень ЗМІ можна зробити висновок, що у той час пан Цемах вже повернувся до рідного міста на сході України. Звідти його вже неможливо доставити», – зазначили в прокуратурі.

У відомстві упевнені, що Росія свідомо дозволила ексзенітнику «ДНР» покинути територію країни.

Водночас у прокуратурі Нідерландів наголосили, що втеча Цемаха не вплине на початок кримінального процесу у справі MH17, який запланований на 9 березня 2020 року у судовому комплексі Схіпхол.

1 комментарий

  1. Если Россия выдаст Цемаха тогда она аналогично должна посадить всех российских наемников, которые воевали в ОРДЛО!

Залишити коментар