Субота, 5 грудня

У парламенті зареєстрували законопроєкт, що має нібито врегулювати питання про виплату пенсій особам, котрі проживають на окупованих Росією територіях. Радник секретаря РНБО Сергій Сивохо вже наголосив, що без цього реінтеграція Донбасу неможлива. Про виплати пенсії жителям ОРДЛО – у роздумах експертів.

Михайло Цимбалюк, нардеп, один з ініціаторів законопроєкту: «Ми просто хочемо поламати цю бюрократичну машину»

«Станом на серпень 2014 року на тимчасово непідконтрольних територіях проживали 1 млн 278 тис. пенсіонерів. 500 тис. із них оформили посвідчення і сьогодні отримують на території України пенсію. Понад 700 тис. не отримують або не можуть оформити пенсію. Йдеться про те, щоб дати можливість громадянам оформити або отримувати пенсію згідно з українським законодавством.

Система не змінилася, у будь-якому разі громадяни зобов’язані будуть їхати на підконтрольну територію і тут оформлювати та отримувати пенсію. Йдеться про те, що велика кількість громадян переїхали на підконтрольні території, але не можуть отримати пенсію на загальних підставах через прив’язку до документів, необхідних для оформлення пенсійних виплат. Ми хочемо поламати цю бюрократичну машину».

Денис Рибачок, політичний експерт: «Ніхто не подарує Україні дешевий мир»

«Не розумію обуренння громадян від того, що в парламенті зареєстрували законопроєкт про виплату пенсій жителям окупованих територій. Тобто одні й ті ж люди виступають за максимально швидкий мир, не проти, щоб на Донбасі була автономія, але водночас не хочуть навіть заплатити пенсії якійсь частині громадян, які там проживають. Якось нелогічно виходить. 

Але це чудово демонструє ставлення більшості українців до миру: за будь-яку ціну, але тільки, щоб платили не ми. ”Нехай Європа відбудовує Донбас, Росія (ха-ха), але не Україна. У нас грошей немає”, – приблизно така логіка. Тільки так не буде. Бо якщо автономія і відбудова Донбасу, то потрібно вивертати кишені. Ніхто не подарує Україні дешевий мир. За кожну знищену школу і водопровід доведеться заплатити. І за пенсії треба буде заплатити, і за все інше. І це не лякалки. Це реальність, яку вперто не хочуть бачити найбільш ”миролюбові” громадяни цієї держави»

Дмитро Снєгирьов, співголова громадської організації «Права справа»: «За окуповані території відповідає держава-окупант»

«Згідно із Женевською конвенцією, саме держава-окупант відповідає за окуповані нею території. Якщо цей закон не дай бог приймуть, то ми виведемо РФ з поля агресора і тим самим переводимо війну на Донбасі в рамки громадянського конфлікту, чого РФ і добивається. Цього не можна робити. Це також негативно вплине на економіку України

Зараз 170 тис. мешканців окупованих територій мають громадянство РФ. Чому ми повинні платити пенсії громадянам іншої держави? Якщо ви є громадянами іншої держави, то й пенсію повинні отримувати в РФ. Вони, до речі наполягають на тому, що на момент видачі паспортів Україна зобов’язана виплачувати цим людям пенсії. Так не може бути. Перед тим як розповідати про утиски жителів окупованого Донбасу, треба попіклуватися про рівень пенсійного забезпечення жителів на мирній території України», – зазначив фахівець.

Андрій Новак, економіст: «Виплачувати пенсії тим, хто хоче ”руского міра” – аморально»

«Окрім технічних питань, я вважаю, що повинні також стояти питання політичні. Не можуть громадяни з окупованих частин, які, наприклад, отримали російське громадянство, отримувати українські пенсії. Але не факт, що Україна взагалі може мати доступ до бази даних таких осіб.

Формально це окупована територія. Це територія України, більшість громадян якої опинилися в окупації. Зараз вони нібито розчарувались і готові повернутися в Україну, але й надалі там є дуже великий відсоток тих, хто хоче ”руского міра”. Тому виплачувати пенсії їм – це аморально.

Інший аспект полягає в тому, щоб якось ”відсікти” тих громадян ОРДЛО, які так чи інакше в різний час сприяли сепаратизму. Бо вийде так, що Україна зі свого бюджету буде платити сепаратистам.

Нині, не маючи доступу до цих територій та усіх баз даних, важко визначити, хто є хто. Тому я вважаю, що Україні слід діяти так, як передбачено у міжнародному праві. Воно говорить, що повну відповідальність за окуповану територію і за громадян, які там проживають, несе окупант. Тому будь-які претензії Росії, що Україна має повернути воду в Крим чи виплачувати пенсії, не відповідають міжнародному праву», – запевнив Новак.

Олег Тягнибок, політик: «Доки не повернуто Донбас під наш котроль, ми не можемо перевірити, хто з тамтешніх пенсіонерів українець, а хто – зрадник і вбивця»

«Радник секретаря РНБО Сергій Сивохо уже заявив, цитую: ”Реінтеграція Донбасу неможлива без ефективного захисту і відновлення законних прав громадян”… А з присутністю московських військ на цій території – можлива? Може, так і здається, якщо йдеш в РНБО з посади першого заводія на мітингах Януковича, але насправді усе навпаки.

Доки Донбас не повернуто під наш контроль, ми не можемо перевірити, хто з тамтешніх пенсіонерів громадянин України, а хто – зрадник і вбивця. Саме тому й не можемо відновлювати фінансування. За законом війни, відповідальність за окуповану територію несе окупант. Цього закону ми і повинні дотримуватись, якщо хочемо перемогти.

До того часу пенсії, належні мешканцям Донбасу, необхідно зберігати в Україні, у спеціально створеному накопичувальному фонді (поки вкладати їх у розвиток економіки або використовувати на боротьбу з агресором). І лише після повної деокупації української території, після повної перепаспортизації тамтешнього населення повернути виплати тільки тим мешканцям, які доведуть свою лояльність до України».

Володимир Золотарьов, політолог: «З виплатами під час війни потрібно поставити крапку»

«У нас війна? Всі п’ять років нас губить невизначеність і нездатність слідувати одній стратегії. Метання з боку в бік не ведуть ні до чого хорошого. Вихід тільки один – із виплатами під час війни потрібно поставити крапку, назвати речі своїми іменами – війною. Україна має порушення міжнародного порядку, право та мораль на нашому боці, республіканець на чолі США, який проти РФ. Але замість створення прозахідної коаліції вийшло так, що світ махнув на нас рукою», – вважає експерт.

Олексій Голобуцький, політтехнолог: «Це так не працює»

«Радник секретаря РНБО вважає найважливішим методом деокупації та припинення війни виплати пенсій бойовикам і їхнім батькам. Не звільнення територій вій російських військ, не знешкодження терористів, не повернення Україні контролю над кордоном, не отримання компенсацій і репарацій за сотні вивезених до РФ підприємств і мінування сільгоспземель. А викачування з українських платників податків утримання мешканців ОРДЛО. Притому, що за соціальне забезпечення мешканців окупованих територій, відповідно до міжнародного права, повну відповідальність несе тільки і винятково окупант.

Ну, і плюс отака трансляція тез Кремля демонструє дрімучу неграмотність Сивохо: основна частина коментаторів пробують на пальцях пояснити ”державному діячу”, що в нас – солідарна пенсійна система. Тобто платники податків утримують пенсіонерів. Жоден пенсіонер за цієї системи нічого не ”заробив” і не ”накопичив”. Поки працювали, теперішні пенсіонери утримували своїми виплатами тодішніх пенсіонерів. А теперішніх пенсіонерів утримують сьогоднішні платники податків, котрі також нічого собі не ”заробляють на пенсію” і не ”накопичують”. Це не так працює».

Текст: Дмитро Журавель

3 комментария

  1. У нас солидарная пенсионная система. Т.е. все сбрасываются и выплачиваем пенсии пенсионерам. Так вот, почему вся Украина должна сбрасываться и платить тем кто нас ненавидит и не хочет в Украину? Они же не платят взносы в Пенсионный фонд Украины! Почему за наш счет мы должны платить террористам пенсии?

  2. Працівники ордло сплачують податок в пенсійний фонд ордло і пенсії виплачуються з цього фонду. Так само і в Україні.Але пенсіонери ордло отримують дві пенсії, свою і Українську. Вони в значно вигіднішому становищі, ніж наші. Для чого їм назад в Україну?

  3. коловоз on

    Вся ця піднята «димова завіса» з пенсіями для ОРДЛО є пробним каменем, — а як українське суспільство відреагує на ще один крок на шляху гібридної капітуляції партії «холуїв олігархату та маріонеток Путіна» перед «руським міром» ! Українці вже побачили, як ЗРАДНИК УКРАЇНИ КЛОУН ЗЕ міняв «всіх на вісх» … Та чомусь у тюрмах РФ залишилися близько 300 громадян України, а Путіну віддали навіть ВБИВЦЬ НЕБЕСНОЇ СОТНІ !. які ніяким боком до російсько-української війни непричетні ! Як же так сталося ? Де ж воно «всіх на всіх» ? ХТО Ж ПРИЙНЯВ ТАКЕ РІШЕННЯ , ЩО 300 ЛЮДЕЙ ЗАЛИШИЛИСЯ У ТЮРМАХ ДЕРЖАВИ -АГРЕСОРА !? НАВІЩО УКРАЇНЦЯМ ТАКІ ЗРАДНИКИ !? Ота вся нечисть з 95 х та інших кварталів,оті сивохи , оті всі «слуги і маріонетки олігархів» оті всі маріонетки Путіна та його намісника-гауляйтера в Україні — Медведчука ! БАНДУ ГЕТЬ !

Залишити коментар