Середа, 2 грудня

Представники України та Росії на тристоронніх переговорах про укладання нового контракту на транзит російського газу до Європи через українську газотранспортну систему планують розпочати узгоджувати основні умови нового контракту найближчим часом. Про це повідомив міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель під час спільного з керівництвом «Нафтогазу» брифінгу з питань переговорів про транзит газ.

За словами міністра енергетики, наразі Україна та Росія узгоджують «технічні моменти» договорів, необхідних для продовження транзиту російського газу до Європи через ГТС України.

«Тобто щоб ухвалити остаточне рішення щодо обсягів, термінів або компенсації (за рішеннями міжнародних арбітражів – прим. ред.) ми повинні чітко опрацювати всі технічні моменти, тому технічний процес достатньо активний. Сторони зараз знаходяться на технічних консультаціях», – заявив Оржель.

Він додав, що найближчим часом Україна та Росія перейдуть до узгодження положень нового контракту на транзит газу, а також умов постачання газу до України з Росії як компенсацію, яку має виплатити «Газпром» «Нафтогазу» за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Залишити коментар