П'ятниця, 4 грудня

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вважає, що Україна та Грузія мають прямувати до членства в Альянсі, але також цінувати «проміжні стадії». Про це він заявив на конференції NATO Engages, яка проходить напередодні зустрічі лідерів Альянсу.

Коментуючи перспективи подальших відносин з Альянсом, генсек наголосив, що рішення про членство України лишається незмінним.

«НАТО вирішив на саміті в Бухаресті в 2008 році що Україна та Грузія будуть членами НАТО. Це рішення лишається чинним, хоча і не встановлено чіткого таймлайну щодо вступу. Зараз наше завдання, знайти як допомогти Україні та Грузії просуватися до вступу», – заявив він.

Генсек наголосив, що існують проміжні етапи співпраці з Альянсом, які Київ та Тбілісі також мають цінувати: «Є багато між повним членством і нічим. І тому важливо проводити реформи».

Столтенберг вважає, що співпраця навіть без визначених часових перспектив важливою. «Це добре для України і добре для НАТО. Зокрема, зважаючи на те, що Грузія бере участь у нашій місії в Афганістані», – пояснив він.

Залишити коментар