П'ятниця, 4 грудня

Розслідування верхньої палати американського парламенту Комітету з питань розвідки Сенату не знайшло доказів втручання України у президентські вибори в США 2016 року. Про це повідомляє американське видання Politico з посиланням на джерела, безпосередньо знайомі з матеріалами розслідування.

Журналістам стало відомо, що восени 2017 року сенатори допитали консультантку Демократичної партії Александру Халупу, яка начебто збирала інформацію проти Дональда Трампа під час передвиборчого періоду в США у 2016 році у співпраці з Демократичною партією та посольством США в Україні.

Під час свідчень Халупі ставили питання щодо статті у виданні Politico від січня 2017 року. Там йшлося про те, що вона працювала на виборчій кампанії Гілларі Клінтон і начебто співпрацювала з українською владою. Як повідомило Politico обізнане джерело, Халупа під час свідчень заперечила своє посередництво між посольством України в США й Демократичною партією, а ще додала, що стала жертвою інформаційної операції з боку Росії.

Факт допиту Politico підтвердила й сама Халупа, утім невідомо, чи підтвердила вона слова джерела видання про суть допиту в Сенаті. Представники Комітету з питань розвідки Сенату відмовилися коментувати отриману журналістами інформацію.

Зауважимо, що у відкритому доступі нині є два томи доповіді сенатського Комітету з питань розвідки під назвою «Операції впливу та втручання Росії на виборах у США 2016 року». У жодному з них не розглядається теза про нібито втручання України в ці вибори.

Начебто втручання України у вибори у США 2016 року задля дискредитації тодішнього кандидата від республіканців Дональда Трампа – це одна з тез, якою нині послуговується команда чинного американського президента та Республіканська партія в межах слухань у справі імпічменту, що тривають у США.

Залишити коментар