Вівторок, 24 листопада

Володимир В’ятрович вже розпочав роботу в парламенті, а Інститут національної пам’яті отримав нового керівника. Ним став кандидат філософських наук та магістр правознавства Антон Дробович. Хто «за», а хто «проти» – у реакціях.

Колишній голова Українського інституту національної пам’яті та чинний нардеп Володимир В’ятрович розкритикував призначення Дробовича, назвавши це «черговим неправильним кадровим рішенням уряду в гуманітарній політиці». За словами історика, це вже не помилка, а «розворот в інший бік».

Громадський активіст і блогер Назар Приходько охрестив нове призначення «дном», оскільки Дробович переконаний: політика Національної пам’яті не може бути радикальною, а Інститут нацпам’яті має займатися і національними меншинами. Окрім того, новий очільник УІНП у 2015 році виступав проти створення Українського інституту книги.

Політичний експерт і блогер Андрій Смолій наголосив, що відтепер про національну пам’ять «можна забути». На переконання автора допису, Україну «знову штовхають в обійми русского міра».

Письменниця Роксана Харчук також доволі негативно відреагувала на призначення Дробовича.

Історик та публіцист Вахтанг Кіпіані натомість зізнався, що поки що не склав свого враження про новопризначеного очільника УІНП, утім побажав йому не ламати те, що було зроблено раніше. Адже Інститут національної пам’яті часів В’ятровича – це «ефективна, наскільки може бути, державна інституція, яка працювала на національні інтереси». 

А ось екснардепка та чинна заступниця міністра культури Ірина Подоляк, схоже, схвально поставилася до нового призначення та пообіцяла Антону Дробовичу за потреби завжди підставити плече.

Політтехнолог Петро Охотін поділився власними очікуваннями від перебування Дробовича на посаді голови УІНП. Серед них – менше політики, виваженість в історичних питаннях та сучасний підхід до комунікацій. Загалом же Охотін назвав призначення хорошим та гідним.

Журналіст і політик Олександр Доній назвав призначення Дробовича доброю новиною та розповів, що свого часу новий очільник інституту справив добре враження як своїми концептуальними позиціями, так і манерою викладання.

Президентка фонду гуманітарного розвитку України Наталія Заболотна переконана, що УІНП набув гідного очільника. За словами авторки допису, Дробович – унікальна особистість, патріот України, істинний інтелектуал та висококультурна особистість.

Релігієзнавець та філософ Юрій Чорноморець також позитивно оцінив нове призначення.

І наостанок – міркування художника та директора Одеського художнього музею Олександра Ройтбурда.

Збирав реакції Степан Коза

1 комментарий

 1. Вообще, наш Вятрович – просто энциклопедия русской жизни. Собирательный образ всего, над чем веками смеялась русская литература.
  У мінкультури Польщі В’ятровича назвали «безвідповідальною людиною з нав’язливими антипольськими ідеями»
  У Польщі кажуть, що діалог з Україною не вдається винести на урядовий рівень
  Україна довірила вести історичний діалог з Варшавою інституту, який очолює «безвідповідальна людина з нав’язливими антипольськими ідеями» — Володимиру В’ятровичу. Про це сказав заступник міністра культури Польщі Ярослав Селін, повідомляє dziennik.pl.
  В ефірі польського телебачення Селін коментував звинувачення на адресу міністра культури і віце-прем’єра Польщі Петра Глінскі, який під час недавнього візиту в Україну «не наважився» запалити свічки на могилах жертв УПА».
  Селін зауважив, що головною метою візиту міністра було спонукати українських партнерів винести історичний діалог на урядовий рівень. Втім, за його словами, зробити цього не вдалося.
  «У нас так є, а в Україні, на жаль, це не так … Дивно, чому українська держава таке важливе питання доручила неурядовій організації, українському аналогу IPN (Інститут національної пам’яті), яку до того ж очолює людина, на мій погляд, безвідповідальний у своєму ставленні до Польщі, часто з антипольськими нав’язливими ідеями», — сказав Селін.
  Заступник польського міністра культури додав, що у відносинах з Україною «необхідно терпіння».
  «Історичні відносини дуже складні, але ми повинні пам’ятати причину такого стану», — додав він.
  Раніше очільник міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський розкритикував підходи України до пошуку історичного порозуміння із Варшавою.
  https://glavcom.ua/news/u-minkulturi-polshchi-vyatrovicha-nazvali-bezvidpovidalnoyu-lyudinoyu-z-navyazlivimi-antipolskimi-ideyami-449533.html?utm_source=traqli&utm_medium=email&utm_campaign=traqli

Залишити коментар