Четвер, 22 жовтня

У президента Володимира Зеленського планують просувати ідею про зміни у складі людей, які представляють Донбас на переговорах Тристоронньої контактної групи на Донбасі. Про це заявив помічник президента України Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House у Лондоні.

Він нагадав, що у «мінських домовленостях», які мають виконати Україна та Росія для врегулювання конфлікту на Донбасі, передбачені консультації із «представниками окупованих територій».

Однак досі такими представниками були винятково люди, які залишилися на окупованих територіях. Натомість позиція переселенців, які вимушено виїхали звідти й нині живуть на підконтрольних уряду територіях, на переговорах не представлена.

«Раніше на цих територіях (у Донецькій та Луганській областях – прим. ред.) жили 6 млн людей, зараз лишилося 1,5 млн. Інші поїхали», – зазначив Єрмак.

Тому Україна пропонуватиме внести зміни до складу ТКГ у такий спосіб, щоб відображати позицію переселенців.

«Ми хочемо, щоб представниками територій були люди, які мають зв’язок, мають прописку, нерухомість – тобто мають юридичну прив’язку щодо того, що вони можуть представляти ці території», – пояснив представник президента.

Він додав, що це нова ідея, і не уточнив, чи обговорювали її з іншими учасниками контактної групи.

Залишити коментар