Понеділок, 30 листопада

У разі успішної зустрічі в «нормандському форматі» президент Володимир Зеленський планує внести до Верховної Ради законопроєкт про продовження терміну дії чинного закону про особливий статус Донбасу. Про це заявив помічник президента України Андрій Єрмак під час виступу в Chatham House у Лондоні.

«За результатами саміту в Парижі– підкреслюю, це буде залежати від результатів саміту – президент буде готовий внести на розгляд парламенту законопроєкт щодо продовження дії цього закону. А на початку наступного року ми готові запропонувати зміни цього закону», – повідомив Єрмак.

Він зазначив, що про зміни, які, ймовірно, будуть ухвалені з наступного року, мають враховувати домовленості, яких вдасться досягнути на «нормандському саміті». Зокрема, йдеться про імплементацію формули Штайнмаєра.

Єрмак додав, що продовження чинного закону про особливий статус можливе лише в разі досягнення успішних домовленостей.

«Якщо ми побачимо, що у Росії немає готовності до прогресу, у нас, звісно, є план Б», – додав він.

Помічник президента України наголосив, що закон про «особливий статус» набуде чинності на постійній основі тільки після того, як ОБСЄ підтвердить легітимність виборів на території Донецької та Луганської областей.

Володимир Зеленський раніше неодноразово наголошував, що проведення виборів можливе лише за українськими законами та лише після повернення контролю над кордоном з РФ.

Залишити коментар