Неділя, 29 листопада

Нинішнє десятиліття на нашій планеті може стати найспекотнішим за всю історію спостережень. Про це йдеться в доповіді Всесвітньої метеорологічної організації (WMO), оприлюдненій на сайті ООН.

«За даними Всесвітньої метеорологічної організації, виняткове потепління, викликане викидами парникових газів, означає, що це десятиліття, скоріше за все, стане найтеплішим за всю історію спостережень», – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними WMО, станом на кінець жовтня середня світова температура була на 1,1 градуса за Цельсієм вищою, ніж наприкінці доіндустріальної епохи. 2019 рік може стати другим або третім найспекотнішим роком за весь час спостережень.

Наприклад, у червні та липні Європа пережила два періоди аномальної спеки. У Франції була зафіксована температура 46°C, що є рекордом для країни.

«Якщо ми зараз не почнемо вживати термінових заходів по клімату, то будемо рухатися до підвищення температури більш ніж на три градуси до кінця століття, що буде чинити все більш шкідливий вплив на добробут людей», – заявив генеральний секретар організації Петтері Таалас.

У доповіді також йдеться про те, що концентрації вуглекислого газу (CO2) в атмосфері, які досягли рекордних рівнів минулого року, продовжили зростати і в 2019 році.

За даними WMO, температура води в океані також досягла рекордних показників. Значна частина тепла, що виробляється в результаті викидів парникових газів, йде в океани, внаслідок чого підвищується кислотність морської та океанської води.

Спостерігається підвищення рівня Світового океану через танення льодовикових щитів у Гренландії та Антарктиді.

Зміни клімату та екстремальні погодні явища є одним із основних чинників проблеми глобального голоду, яка зараз зачіпає більше 820 млн осіб.

«День у день наслідки зміни клімату виражаються в екстремальній та аномальній погоді. І знову в 2019 році ризики, пов’язані з погодою і кліматом, голосно про себе заявили. Періоди аномальної спеки і повеней, які траплялися приблизно раз на 100 років, відбуваються дедалі частіше. Країни від Багам до Японії та Мозамбіку відчули на собі ефект руйнівних тропічних циклонів. Лісові пожежі прокотилися Арктикою та Австралією», – наголосив Петтері Таалас.

Залишити коментар