Четвер, 3 грудня

Незвичайне погодне явище на Марсі – «вежі» з пилу висотою до 80 км – можуть бути причиною того, чому з Червоної планети зникла рідка вода. Про це американські астрономи пишуть у науковому журналі JGR Planets.

Незвичайні «вежі» представляють собою частину масштабних пилових буревіїв, які застилають поверхню Марса раз на десятиліття. «Вежі» можуть триматися протягом більше трьох тижнів, а можуть проіснувати і трохи більше марсіанської доби.

За допомогою даних апарату MRO NASA американські астрономи поспостерігали за тим, як такі структури формуються і розпадаються. Проаналізувавши дані спостережень, фахівці прийшли до висновку, що причиною формування «веж» стає сонячне світло.

Воно нагріває верхню частину пилових хмар, внаслідок чого ті піднімаються вище – до 80 км. При цьому ці структури захоплюють із собою не тільки пил, але й частки газу та інших речовин, які трапляються «під руку».

Протягом цього процесу, як вважають астрономи, «вежі» можуть захоплювати і частки води, зокрема і з поверхні планети. Діставшись за допомогою цих «веж» до марсіанської атмосфери, молекули H2O потрапляють під дію космічної радіації, розпадаються, і їх забирає в космос.

Вчені припустили, що вода з поверхневих водойм Червоної планети, сліди яких фахівці знаходили неодноразово, могла зникнути саме в такий спосіб.

Залишити коментар